ישוחרר למעצר בית. גנור (צילום: החדשות)
העילה המרכזית: שיבוש מהלכי משפט | צילום: החדשות

בית המשפט השלום בראשון לציון האריך היום (רביעי) את מעצרו של מיקי גנור בחמישה ימים – עד ה-24.3, כפי שביקשה המשטרה. ההחלטה מגיעה פחות מיממה אחרי שגנור פרש מהסכם עד המדינה שנחתם עמו בפרשת הצוללות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

במהלך הדיון, נשיאת בית משפט השלום בראשון לציון אמרה כי נדרשות עוד פעולות חקירה רבות שמחייבות את המשך מעצרו. והסבירה כי מדובר ב-"חשש ממשי לשיבוש הליכי משפט". היא ציינה כי החשדות שהועלו נגד מיקי גנור ב-2017 קיימים ועומדים גם היום. נציג המשטרה אמר בדיון: "כשגנור נחקר אתמול במשטרה, הוא סתר מהותית ואף יותר מכך פרטים רבים וראיות משמעותיות מהחקירה הממושכת שהתנהלה בפרשה". ‎

בפגישה שהתקיימה בין גנור ופרקליטיו לבין פרקליטת מיסוי וכלכלה, ליאת בן ארי, הדגיש גנור שהוא עומד מאחורי כל העובדות שמסר עד עכשיו אך יש לו הסתייגות מהפרשנויות שניתנו לאמירות שלו – קרי, שלא מדובר בכספי שוחד אלא בכספי ייעוץ. עוד מתברר כי במהלך הפגישה הזאת, גנור אמר לעו"ד בן ארי שהוא מודע לסיכון הבלתי מבוטל שהוא נוטל על עצמו בדברים החדשים שהוא מוסר כעת.

פרקליטו של גנור אמר היום בדיון שבמהלך חקירתו אמש, הוא טען שחלק מהגרסאות שנתן לחוקרים לאחר שחתם על הסכם עד המדינה ניתנו לאחר ובעקבות תדרוך שקיבל מהחוקרים. ‎נציג המשטרה סירב בדיון להתייחס לשאלה אם יש כוונה כעת לגבות עדויות מגורמים נוספים בעקבות השינוי בגרסה שמסר. ‎

פרקליטיו של מיקי גנור, עו"ד בועז בן צור ומאיר ארנפלד, אמרו בדיון שהחלטת המשטרה לבקש את הארכת מעצרו של גנור היא ניסיון להתחשבן איתו על החלטתו לשנות את גרסתו. לטענתם, בהיבט המשטרתי אין שום אפשרות אמתית וריאלית שגנור יוכל לשבש את המשך החקירה. ‎

גנור שוחרר הבוקר מבית החולים אסף הרופא, לאחר שעבר סדרת בדיקות ולווה על ידי שוטרים בחזרה למעצר. הוא פונה אמש לקבלת טיפול רפואי לאחר שחש ברע בעקבות חקירתו במשטרה. הוא אושפז בית החולים ועבר סדרת בדיקות. אחת השוטרות שליוו אותו בחזרה למעצר אמרה לו: "אנחנו יותר מדי סבלניים איתך".

לאחר שחזר בו מחלק מגרסתו, גנור חשוד שוב בכל עבירות המקור שקדמו להסכם עד המדינה שנחתם עמו ובראשן - מתן שוחד. בנוסף הוא חשוד בעבירות הקשורות בהלבנת הון, קשר לפשע, מרמה, שיבוש מהלכי משפט ומסירת הודעה כוזבת.

"לא שיחדתי איש ולא אעיד כאילו שיחדתי"

אמש הוא הגיע למשרד להב 433, שם ביקש לשנות את העדות המרכזית שנתן בתיק 3000 ומסר עדות חדשה שעומדת בסתירה מוחלטת לשלל העדויות שמסר בפרשה - והובילה למעצרו. במסגרת העסקה המקורית שחתם עם הפרקליטות סוכם שהוא ירצה שנת מאסר, וגנור אף התחייב להחזיר 10 מיליון שקלים למדינה.

כשחזר בו מההסכם, אמר גנור לחוקרי המשטרה: "לא שיחדתי איש. העדויות האלה ניתנו אחרי שהופעלו עלי לחצים לא לגיטימיים". גנור הדגיש כי "אני לא משחק משחקים, לא מנסה לנהל מו"מ מחודש או מבקש לשפר את ההסכם, אלא להודיע: לא שיחדתי איש ולא אעיד כאילו שיחדתי". הטענה החדשה של גנור היא שכל הכספים והתשלומים שעליהם העיד כשוחד היו דמי יעוץ. גם אם הסכם עד המדינה יבוטל, ניתן יהיה להשתמש בעדותו של גנור במשפט, אך כל הפריווילגיות ישללו ממנו.

" (צילום: לע"מ, חדשות)
בנימין נתניהו יוצא מצוללת | צילום: לע"מ, חדשות

בכיר באגף החקירות והמודיעין אמר כי בקשתו של גנור לשנות את עדותו לא גורמת לשינוי מהותי בתיק. עוד הוסיף הבכיר כי יש בסיס מוצק ואיתן לתיק הצוללות גם בלי עדותו של גנור. לפי אותו בכיר, התפנית החלה עוד אמש כששני פרקליטיו של גנור יצרו קשר עם ליאת בן ארי, פרקליטת מיסוי וכלכלה, והודיעו לה שהם מבקשים לשנות את המידע שיש להם. בן ארי הפנתה אותם למשטרה ובעקבות אותה שיחה התבקש גנור להתייצב במשרדי לה״ב 433.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו