שוטרת זייפה דוח, שיקרה שאזרח תקף שוטר - וה"עונש" שקיבלה: עריכת חמש הרצאות בנושא "חשיבות הדוחות". ראשיתו של הסיפור המרתיח עוד ב-2015: שני שוטרי תנועה, שי פורטל ומזל אוחיון, עצרו אזרח וביקשו ממנו תעודות כשלפתע לאחר דין ודברים השוטר נגח באותו אזרח. לאחר מכן הוא אפילו עצר אותו בגין תקיפת שוטר. צפו בתיעוד שאישש את גרסתו של האזרח והוכיח: השוטרים ניסו להאשים אותו ללא כל סיבה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

האזרח נעצר בעקבות הדיווחים של השוטרים, וכשהשתחרר הלך לתחנת דלק סמוכה וביקש ממנה סרטונים ממצלמות האבטחה כדי להבין מה באמת קרה באותם רגעים. באותו תיעוד הוא כבר רואה בבירור: השוטרים הם אלה שתקפו אותו. הוא פנה עם הסרטון למח"ש, שפתחו בחקירה בעקבות הסרטון הקשה.

לצד הסרטון שמוכיח את גרסתו של האזרח, במח"ש גם בדקו את דוחות הפעולה של השוטרים, שם הם שיקרו במפורש וכתבו: האזרח התנגד למעצר ולכן נאלצנו לאזוק אותו בכוח ולהכניסו לניידת. אם בסופו של דבר היו מגישים נגד האזרח התמים כתב אישום, הוא היה מתבסס על אותם דוחות שקריים - כלומר שסביר להניח שהוא היה נענש, כנראה בחומרה, וכל זאת על לא עוול בכפו.

המשטרה על מזייפת הדוח: "מקום לעונש חינוכי"

בינתיים השוטר שי פורטל נזרק מהמשטרה וקיבל עבודות שירות. ומה עם השוטרת? לא עשו לה דבר. עורך דינו של האזרח, אייל אבולפיה, לא היה מוכן לעבור על המחדל הזה בשתיקה ועתר לבג"ץ בדרישה שישפטו את השוטרת.

המשטרה מצדה השיבה את תשובתה המדהימה הבאה לעתירה בבג"ץ: "ישנו מקום להטלת עונש חינוכי ולפיכך הנך נדרשת להעביר ביחידתך חמש הרצאות אודות חשיבות כתיבת דוחות, האופן בו יש לדבוק בדיווח אמת תוך תיעוד אמין בשול וכן הפקת לקחים ממקרה זה".

עו
עו"ד אייל אבולפיה | צילום: חדשות

מן הסתם העונש המגוחך לא סיפק את עו"ד אבולפיה ואת מרשו. "למעשה שוטרת שמשבשת הליכי משפט ומשקרת כדי שלא לסבך שוטר גם במחיר של הפללת אדם חף מפשע היא למעשה כוונה טובה, שמצדיקה להתחשב בה ולהשאיר אותה שוטרת במשטרת ישראל", מסר עורך הדין.

תגובת משטרת ישראל: "השוטרת שיתפה פעולה בחקירתה באופן מלא. לאחר בחינת עניינה על ידי הגורמים המוסמכים ובשים לב לטיב שירותה הייחודי ושיתוף הפעולה מצידה, הוחלט לאפשר את המשך שירותה. בעיות עתידיות נוספות של השוטרת במישור המשמעתי יובילו לשקילת המשך שירותה בארגון".