נתניהו מגיב להאשמות לגבי מעורבותו בתיק 3000 (צילום: הדס פארוש / פלאש 90, חדשות)
בג"ץ: לדון שוב במימון הגנה לרה"מ | צילום: הדס פארוש / פלאש 90, חדשות

בג"ץ הורה היום (שני) לוועדת ההיתרים לדון פעם נוספת במימון ההגנה המשפטית של רה"מ נתניהו בתיקים המתנהלים נגדו. ההחלטה התקבלה בעקבות עתירה שהגיש נתניהו לבג"ץ בשבוע שעבר, זאת לאחר שהועדה סירבה פעמיים לאפשר לו לקבל תרומות ממקורבים לצורך מימון הוצאותיו המשפטיות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

במסגרת פשרה שהושגה בדיון הוחלט כי נתניהו ישיב בפני הוועדה על שאלות שלא השיב עליהן בדיונים הקודמים. הפשרה הוצעה על ידי נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות והשופטים מני מזוז וניל הנדל והתקבלה על ידי כל הצדדים.

בחודש שעבר דחתה ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה את בקשתו השנייה של נתניהו לאשר לו לגייס תרומות ממקורוביו לטובת מימון ייצוגו המשפטי. כמו כן, הועדה הורתה לו להשיב את הסכומים שכבר קיבל ללא רשות. כשבועיים לאחר מכן, יו"ר ועדת ההיתרים השופט בדימוס עוני חבש הודיע על פרישה. לדבריו, הסיבה להתפטרותו הייתה "לחצים פוליטיים" שמופעלים על הוועדה בראשותו.

מבקר המדינה שפירא (צילום: יצחק הררי, פלאש 90, חדשות)
מבקר המדינה יוסף שפירא | צילום: יצחק הררי, פלאש 90, חדשות

בעתירה שהוגשה לבג"ץ מטעמו של רה"מ לפני שבוע, נכתב כי החלטת ועדת ההיתרים הייתה "שגויה מיסודה ובלתי מידתית בעליל", וכן שדרוש מימון כיוון שמדובר ב"תיקי ענק, מפלצתיים, החורגים בהיקפם מהתיקים הרגילים". עוד נכתב כי האיסור לקבל מתנות לא חל על המימון המבוקש וכי נתניהו נטל הלוואה מסחרית בתנאי השוק ובערבויות ביטחוניות כדי לממן לעת עתה את שכר עורכי דינו, שהתנו בכך את המשך עבודתם.

פרקליטיו של נתניהו ציינו כי העובדה שנתניהו הוא בעל אמצעים אינה רלוונטית לסוגיה הזו, שכן המבחן היחיד שצריך להיבדק הוא "ניגוד העניינים". לדבריהם, "ראש הממשלה משוכנע שיהיה בידו לשכנע את היועמ"ש בהליך השימוע, כי אין ממש בחשדות המיוחסים לו, אך לשם כך הוא יזדקק לצוות פרקליטים מיומן".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו