ביבי נתניהו ורעייתו, שרה נתניהו (צילום: ניו מדיה הליכוד, חדשות)
הזוג נתניהו, ארכיון | צילום: ניו מדיה הליכוד, חדשות

היום (שישי) תיערך אחת החקירות הדרמטיות במסגרת חקירת תיק 4000, פרשת בזק. ראש הממשלה נתניהו ייחקר במעונו הרשמי בירושלים, בזמן שרעייתו שרה תעיד במקביל בפני חוקרי להב 433 במשרדי היחידה בלוד. קו ההגנה הצפוי של ראש הממשלה: גם אם אתר "וואלה!" העניק סיקור חיובי - הדבר לא נעשה בידיעתי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ההערכה היא שחוקרי המשטרה יבקשו להציג לבני הזוג חומרים זהים, וייתכן שאפילו ישמיעו להם הקלטות חדשות שאספו במהלך החקירה. החוקרים ינסו לקבל במקביל מבני הזוג התייחסות או גרסה ראשונה לממצאים. בעבר נמתחה ביקורת על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדבר ההפרדה שנעשתה בין חקירת ראש הממשלה לבין העדות שרעייתו מסרה ימים לאחר מכן בתיק 1000 (פרשת המתנות וטובת ההנאה). ייתכן שכעת בא התיקון.

לקראת החקירה הבהירו השבוע במשטרה כי בכוונתם להמשיך בתכנית המקורית של חקירת תיק 4000 וכי חשיפת ההתכתבויות בין השופטת רונית פוזננסקי-כץ לתובע מהרשות לני"ע עו"ד ערן שחם-שביט לא תשנה דבר - גם לא את החקירה באזהרה של ראש הממשלה. ביום שישי האחרון פרסם משה נוסבאום כי היועץ המשפטי לממשלה אישר לחוקרים לגבות מראש הממשלה עדות ובמידת הצורך אף לחקור אותו. בשל כך, צפוי להגיע למעון ראש הממשלה, זו הפעם השמינית, צוות חקירה מורחב העוסק בשתי הפרשות הללו, כמו גם בפרשת גרסטל.

אילן ישועה, ארכיון (צילום: החדשות)
מנכ"ל וואלה אילן ישועה | צילום: החדשות

במשטרה לא מוכנים לומר באילו עניינים יעיד או ייחקר ראש הממשלה, וטרם ידוע כמה זמן יוקצב להם לצורך הדבר. במשטרה מקווים לבצע את המהלך במהירות, במטרה לקבל מראש הממשלה גרסה ראשונה בתיק 4000, מתוך הבנה שכל החשודים בפרשה צפויים להיות משוחררים לביתם בתנאים מגבילים - ובשלב זה עלולים להתחיל בשיבושי חקירה. משכך, מעוניינים במשטרה לבצע את גביית העדות או החקירה בזמן ששאר החשודים עדיין במעצר.

בתוך כך, אמש פורסמה במהדורה המרכזית הערכה לפיה ראש הממשלה נתניהו לא נשמע בהקלטות השונות שיש בידי מנכ"ל אתר "וואלה!" אילן ישועה. עם זאת, לא מן הנמנע שבהקלטות נוספות שהוא מעביר למשטרה נשמעת איריס אלוביץ', אשתו של בעל השליטה בבזק, משוחחת עם ישועה - ומעלה על הקו את שרה נתניהו.

ככל הנראה, אלוביץ' העלתה את רעיית ראש הממשלה לשיחה עם ישועה בנוגע לסיקור מסוים באתר שלא היה לרוחה של נתניהו. לפי שעה לא ידוע האם נתניהו התערבה בשיחה באופן אקטיבי ודרשה שינוי כזה או אחר בסיקור או שמא רק האזינה.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "פייק ניוז. לא היו דברים מעולם. המשך ההדלפות המגמתיות והשקריות נגד הגברת נתניהו, שמטרתן לפגוע בראש הממשלה ובשלטון הליכוד. ועוד ממשיכים לטעון שאין הדלפות, נכון?".

עורכת דינה של איריס אלוביץ' סירבה להגיב לפרסום.