האב בדיון בהארכת מעצרו (צילום: החדשות)
החשוד בהארכת המעצר בבית המשפט | צילום: החדשות

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (שלישי) בשבוע את מעצרו של אבי כוכבת הילדים המוכרת שנעצר בחשד שביצע עבירות מין בקטינות. השופט הותיר על כנו את צו איסור הפרסום שהוטל על החקירה ועל שמו של החשוד, ונימק: הוא השתמש בקריירה של בתו על מנת לצוד קורבנות. אביה של הזמרת נועה קירל, שאינו חשוד בפרשה, סיפר ל"החדשות" שהוא סובל מהצקות מאז פרסום הפרשה - ומבקש לטהר את שמו: "אין לי קשר לזה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המשטרה שביקשה להאריך את מעצרו של אבי הזמרת, הסבירה בבית המשפט כי החשוד שיבש מהלכי חקירה ואף איים על חלק מהמעורבים בחקירה. לדברי נציג המשטרה בדיון, עבירות המין בוצעו באופן שיטתי לאורך שנים והחשד כרגע הוא שבוצעו עבירות חמורות הרבה יותר בעשרות מקרים שונים, האחרון שבהם בשלושת החודשים האחרונים.

את ההחלטה להאריך את המעצר הסביר השופט בכך שאכן קיימת עילת מעצר נגד החשוד בגין מסוכנותו וחשד לשיבוש. השופט גם ציין כי קיימות "עשרות פעולות חקירה" שונות. בפתח הדיון ביקש סנגורו של החשוד לאסור פרסום כל פרט מזהה אודותיו, בקשה שכאמור התקבלה בבית המשפט. עורך הדין הסביר כי מרשו קיבל מסרונים מאיימים לאחר שחסם את המתלוננת בת ה-13 מניהול קבוצת הוואטסאפ.

אזיקים, מעצר, משטרה, עצור (צילום: רויטרס, חדשות)
חשד לעשרות מקרים שונים. אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

אמיר קירל, אביה של נועה קירל, סיפר בשיחה עם "החדשות" על הטלפונים הרבים שקיבל מאז פרסום הפרשה - שאינה קשורה אליו. "לי זה טבעי, אני מבין את ההצקה ורואה לנכון שאנשים דואגים לי ואוהבים אותי", אמר. "כל זה עדיין לא קושר אותי לכלום. ברור שאני מודע להאשמות, מאמין שבדקות הקרובות זה יתפוגג. אין לי קשר לזה".

הבוקר הותר לפרסום כי בתום חקירה משטרתית סמויה וממושכת נעצר אתמול אביה של כוכבת ילדים, גבר בן 48 תושב הוד השרון, בחשד לביצוע עבירות מין בקטינות. על פי החשד, הגבר ביצע את העבירות בהתכתבויות בוואטסאפ עם מעריצות של בתו שכללו אופי מיני בוטה. העבירה המיוחסת לו היא ביצוע מעשים מגונים בקטינות בנסיבות מחמירות.

מקורבים לזמרת אומרים כי אביה, מתוך מטרה לטפח את הקריירה של בתו, מנהל קבוצות מעריצים ומעריצות בוואטסאפ, בטלגרם ובעמודי פייסבוק, אבל הוא לא מנהל את זה באופן בלעדי: ישנן ילדות ונערות שמנהלות קבוצה.

החקירה החלה לאחר שהוריה של בת 13 התלוננו במשטרה. במשטרה מאמינים שהמתלוננת היא לא הקטינה היחידה כלפיה ביצע את עבירות המין וייתכן שישנן ילדות נוספות שנפגעו. כאמור מדובר באביה של כוכבת ילדים שבין היתר הפיק וניהל את המופע ולוח הזמנים של בתו.

אין תמונה
עו"ד אסף דוק

לפי החשד, באחד הימים שמו לב הוריה של נערה בת 13 להתכתבות בעל תוכן מיני בוטה לכאורה שקיים עם הילדה. ההוריים, שנדהמו לגלות מי עומד מאחורי ההתכתבות, החליטו להגיש תלונה במשטרה. לאחר מכן שהתלוננו, הוציאה המשטרה צו איסור פרסום גורף על כל פרטי הפרשה ובתוך כך החלה לחקור את התלונה.

עו"ד אסף דוק, שמייצג את האב יחד עם עו"ד עודד רגב, מסר בתגובה: "מרשי מכחיש מכל וכל את כל החשדות החמורים האלה שמייחסים לו. כל חטאו הוא שבמסגרת המאמצים שהוא עושה ודואג לבתו ולקריירה שלה הוא ניהל את הקבוצות אבל לא ניהל אותן באופן בלעדי. אני מאמין שעם התקדמות החקירה אנחנו נצליח להוכיח את חפותו: זו תלונת שווא שנולדה מתוך נקמה אישית של ילדה שסולקה מהקבוצה. צריך להדגיש שאף אחד לא מנהל את הקבוצה בהתנדבות, אלא עבור תמורה כספית".

אין תמונה
עו"ד עודד רגב