הטבות תמורת סיקור אוהד? נתניהו ואלוביץ' (צילום: איל יצהר, גלובס, רויטרס, חדשות)
נתניהו ואלוביץ, ארכיון | צילום: איל יצהר, גלובס, רויטרס, חדשות

זמו קצר לאחר שהותר לפרסום כי שני בכירים נוספים בבזק נעצרו לחקירה, ובכך עלה מניין הנחקרים ל-7, התייחס רה"מ נתניהו לטענות - והפנה אצבע מאשימה לעבר התקשורת. "מסע הצייד התקשורתי נמשך במלא עוזו", אמר נתניהו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"עוד חקירת סרק בלחץ התקשורת, אחרי שיצא האוויר מתיק 1000 ו-2000, ואחרי שמתברר שאין בכלל אוויר בתיק 3000, התקשורת יצרה לחץ כביר לייצר בלון חדש - תיק 4000", הוסיף ראש הממשלה. "גם ממנו יצא כל האוויר".

"משרד המשפטים הבהיר בדו"ח מבקר המדינה ביחס לבזק: 'רה"מ לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת...לא הייתה החלטה שהיטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה כהחלטה שעשויה להיות שנויה במחלוקת, וככזו שעשויה להיות נעוצה בפגם של ניגוד עניינים'". לכן מדובר בבועה מלאכותית שגם היא תתפוצץ", הבהיר.

עורך אתר "וואלה" לשעבר זומן לתת עדות

היום ביקשה המשטרה להאריך בשמונה ימים את מעצרם של יועץ התקשורת המקורב לראש הממשלה נתניהו, שנחקר הבוקר (ראשון) בפרשת בזק, של הבכיר בחברה ושל שלושת המעוכבים הנוספים בפרשה. למרות הדרישה, הגיעו הצדדים להסכמה על הארכת מעצר ב-5 ימים של הבכיר בבזק, של בני משפחתו, של הבכיר הנוסף ושל יועץ התקשורת המקורב לרה"מ. במקביל הותר לפרסום היום כי שני בכירים נוספים בבזק נעצרו במסגרת הפרשה ויובאו גם הם לדיון בהארכת מעצרם.

הבכירים שנעצרו היום
הבכיר והיועץ שנעצרו | צילום:

אחרי מעבר הפרשה לידי משטרת ישראל, המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של מקורבי רה"מ וכן של בכירי בזק שעוכבו לחקירה, ובהם גם בכיר מאוד בחברה ובני משפחתו. עורך אתר "וואלה" לשעבר ינון מגל העיד הבוקר במשטרה במסגרת ההתפתחויות בחקירה.‎ מגל זומן לתת עדות לאחר שביום חמישי האחרון הודה בריאיון לגל"צ כי הופעלו עליו לחצים כדי שיטה את הסיקור לטובתו של ראש הממשלה נתניהו.

הבוקר עיכבה המשטרה לחקירה מספר בכירים בחברת בזק ומקורבים לראש הממשלה נתניהו, זאת לאחר שאמנון אברמוביץ' חשף ב"אולפן שישי" על התפתחות דרמטית בחקירת הפרשה, ובמסגרתה העברתה מהרשות לניירות ערך למשטרה לאחר שמסקנותיה כבר הועברו לפרקליטות.

חברת בזק, ארכיון (צילום: חדשות)
בזק, ארכיון | צילום: חדשות

בהודעת בזק לבורסה הבוקר נמסר כי "נוכח ראיות שמצאה רשות ניירות ערך במסגרת חקירתה, אשר העלו חשדות לביצוע עבירות נוספות, נפתחה הבוקר חקירה משותפת חדשה של חוקרי הרשות והיחידה ולמאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433, במסגרתה נעצרו מספר חשודים ביניהם נושאי משרה בכירים בקבוצת בזק". עוד נמסר כי "נכון למועד דיווח זה, אין בידי החברה כל מידע נוסף אודות מהות החקירה ונסיבותיה".