החשוד מבזק שנעצר
החשוד מבזק שנעצר | צילום:

חקירת תיק 4000: המשטרה ביקשה להאריך בשמונה ימים את מעצרם של יועץ התקשורת המקורב לראש הממשלה נתניהו, שנחקר הבוקר (ראשון) בפרשת בזק, של הבכיר בחברה ושל שלושת המעוכבים הנוספים בפרשה. למרות הדרישה, הגיעו הצדדים להסכמה על הארכת מעצר ב-5 ימים של הבכיר בבזק, בני משפחתו, בכיר נוסף ויועץ התקשורת המקורב לרה"מ. במקביל הותר לפרסום היום כי שני בכירים נוספים בבזק נעצרו במסגרת הפרשה ויובאו גם הם לדיון בהארכת מעצרם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אחרי מעבר הפרשה לידי משטרת ישראל, המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של מקורבי רה"מ וכן של בכירי בזק שעוכבו לחקירה, ובהם גם בכיר מאוד בחברה ובני משפחתו. עורך אתר "וואלה" לשעבר ינון מגל העיד הבוקר במשטרה במסגרת ההתפתחויות בחקירה.‎

מגל זומן לתת עדות לאחר שביום חמישי האחרון הודה בריאיון לגל"צ כי הופעלו עליו לחצים כדי שיטה את הסיקור לטובתו של ראש הממשלה נתניהו. "תמיד היו לי הרבה ביקורות על מוציאים לאור", אמר בריאיון לתכנית "דקלסגל". "עבדתי בהרבה מערכות תקשורת והיו לי הרבה ביקורות שעושים שם דברים שלפעמים גורמים לאנשים להרגיש, כמו שאמרו בידיעות אחרונות, כאילו אונסים אותם".

באותו ריאיון הוסיף מגל כי "אם אזומן למשטרה אז בהחלט אגיד מה היה שם. היו לחצים מלמעלה לטובת נתניהו, היו תקופות שהיו לחצים, אבל אני חייב להגיד שאני חושב שאם יום אחד אני אצטרך לתת דין וחשבון מול האנשים שהיו מתחתי - אני אצא יותר טוב מרוב עמיתי".

נתן עדות בפרשה. מגל (צילום: פלאש 90, משה שי)
נתן עדות בפרשה. מגל | צילום: פלאש 90, משה שי

הבוקר עיכבה המשטרה לחקירה מספר בכירים בחברת בזק ומקורבים לראש הממשלה נתניהו. זאת, לאחר שאמנון אברמוביץ' חשף ב"אולפן שישי" על התפתחות דרמטית בחקירת הפרשה, ובמסגרתה העברתה מהרשות לניירות ערך למשטרה לאחר שמסקנותיה כבר הועברו לפרקליטות.

בהודעת בזק לבורסה הבוקר נמסר כי "נוכח ראיות שמצאה רשות ניירות ערך במסגרת חקירתה, אשר העלו חשדות לביצוע עבירות נוספות, נפתחה הבוקר חקירה משותפת חדשה של חוקרי הרשות והיחידה ולמאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433, במסגרתה נעצרו מספר חשודים ביניהם נושאי משרה בכירים בקבוצת בזק". עוד נמסר כי "נכון למועד דיווח זה, אין בידי החברה כל מידע נוסף אודות מהות החקירה ונסיבותיה". עם פתיחת המסחר בבורסה ירדה מניית בזק ב-2.6%.