צפו בכתבה המלאה (צילום: רויטרס, חדשות)
בני הזוג נתניהו, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

לאחר החקירה המשמעותית ביום שישי, המשטרה אסרה על בני הזוג נתניהו לשוחח על תיק 4000 – כך פורסם הערב (ראשון) לראשונה במהדורה המרכזית. ביום שישי האחרון הם נחקרו באזהרה ובנפרד: ראש הממשלה במעונו בירושלים ורעייתו במשרדי להב 433. בתום החקירה הודיעה המשטרה לזוג נתניהו והזוג אלוביץ' שנאסר עליהם לדבר אחד עם השני על ענייני הפרשה. עם זאת, לא ברור כיצד האיסור הזה ייאכף.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתוך כך, על רקע המשבר הקואליציוני והאפשרות להקדמת הבחירות - גורם במערכת אכיפת החוק הבהיר כי חקירת הפרשה תימשך כמתוכנן. בני הזוג נתניהו נמצאים בארצות הברית לרגל ועידת איפא"ק השנתית ומחר ייפגשו עם הנשיא טראמפ. אתמול דווח כי עם שובם לישראל, תבקש המשטרה לתאם מועד נוסף לחקירה.

ביום שישי האחרון נרשם יום החקירות הדרמטי ביותר בחקירת הפרשה שכלל חקירה של 6 חשודים במקביל, עימות של ראש הממשלה ורעייתו עם הקלטות ותמלילים של מנכ"ל וואלה - ועימות נוסף בחדר החקירות. בני הזוג נתניהו נחקרו בנפרד: ראש הממשלה נחקר במעונו בירושלים ואילו רעייתו במשרדי להב 433 בלוד.

עד המדינה ניר חפץ (ארכיון) (צילום: החדשות)
חפץ ואלוביץ' בביהמ"ש בשבוע שעבר | צילום: החדשות

בתום אותו יום חקירה דרמטי, דווח על שורת התפתחויות משמעותיות שמצביעות על כך שהראיות לכאורה נגד נתניהו ומקורביו בתיק הזה הן משמעותיות למדי ומבוססות. מדובר היה חקירה מקבילה של שישה מעורבים לכאורה בפרשה: ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה, שאול אלוביץ' ורעייתו איריס, ניר חפץ ובכיר במשרד התקשורת שנחשב מקורב מאוד לנתניהו, שככל הנראה יש לו הסכם אי הפללה. השישה חשודים בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, תיווך לשוחד וסיוע במרמה והפרת אמונים.

להב 433, ארכיון (צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות)
שורת התפתחויות. יח' להב 433 | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות

בתוך כך, היום שוחררו שאול אלוביץ' וניר חפץ למעצר בית למשך 10 ימים בתנאים מגבילים. על השניים, שמצויים במעצר בשבועיים האחרונים נאסר לדבר וליצור קשר עם שאר המעורבים בפרשה במשך 90 יום. לאלוביץ' הותר לשוחח עם רעייתו איריס ובנו אור, ששניהם נחקרו גם הם.

שופט בית משפט השלום בתל אביב הוציא לאלוביץ' וחפץ צו עיכוב יציאה מהארץ ועל אלוביץ' הוטל לשלם ערבות עצמית בגובה 100 אלף שקלים והפקדה של 50 אלף שקלים נוספים. בפרקליטות דרשו לאסור עליו להתראיין. "מבחינתנו זהו בסיס לשיבוש חקירה", מסרו.