חוקרי יחידה להב 433 הגיעו הבוקר (שישי) למעונו הרשמי של ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים, במסגרת חקירת מעורבתו בתיק 4000 - פרשת בזק. לאחר כמעט 5 שעות סתיימה החקירה. במהלך החקירה נשאר ראש הממשלה רק על חלקו בתיק 4000 ולא נשאל על פרשת הצוללות

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כשעה לאחר סיום חקירת ראש הממשלה, הסתיימה גם חקירתה של רעיית רה"מ, שרה נתניהו שמסרה את עדותה בפני חוקרי היחידה בלוד, לשם גם הועברו הבוקר שאול אלוביץ' וניר חפץ - שנמצאים במעצר. המשטרה תכננה לעמת את אלוביץ' וחפץ עם התשובות של בני הזוג נתניהו.

במקביל לפתיחת החקירה הרשות לניירות ערך הודיעה כי הבוקר עוכב לחקירה באזהרה בכיר לשעבר במשרד התקשורת המקורב לנתניהו שחשוד בפרשה.

ההערכה היא שחוקרי המשטרה הציגו לבני הזוג חומרים זהים, וייתכן שאפילו השמיעו להם הקלטות חדשות שאספו במהלך החקירה. החוקרים ניסו לקבל במקביל מבני הזוג התייחסות או גרסה ראשונה לממצאים. בעבר נמתחה ביקורת על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדבר ההפרדה שנעשתה בין חקירת ראש הממשלה לבין העדות שרעייתו מסרה ימים לאחר מכן בתיק 1000 (פרשת המתנות וטובת ההנאה). ייתכן שכעת בא התיקון.

עד המדינה ניר חפץ (ארכיון) (צילום: החדשות)
חפץ ואלוביץ' במעצר, ארכיון | צילום: החדשות

לקראת החקירה הבהירו השבוע במשטרה כי בכוונתם להמשיך בתכנית המקורית של חקירת תיק 4000 וכי חשיפת ההתכתבויות בין השופטת רונית פוזננסקי-כץ לתובע מהרשות לני"ע עו"ד ערן שחם-שביט לא תשנה דבר - גם לא את החקירה באזהרה של ראש הממשלה. ביום שישי האחרון פרסם משה נוסבאום כי היועץ המשפטי לממשלה אישר לחוקרים לגבות מראש הממשלה עדות ובמידת הצורך אף לחקור אותו.

במשטרה לא מוכנים לומר באילו עניינים יעיד או ייחקר ראש הממשלה, וטרם ידוע כמה זמן יוקצב להם לצורך הדבר. במשטרה מקווים לבצע את המהלך במהירות, במטרה לקבל מראש הממשלה גרסה ראשונה בתיק 4000, מתוך הבנה שכל החשודים בפרשה צפויים להיות משוחררים לביתם בתנאים מגבילים - ובשלב זה עלולים להתחיל בשיבושי חקירה. משכך, מעוניינים במשטרה לבצע את גביית העדות או החקירה בזמן ששאר החשודים עדיין במעצר.

בתוך כך, אמש פורסמה במהדורה המרכזית הערכה לפיה ראש הממשלה נתניהו לא נשמע בהקלטות השונות שיש בידי מנכ"ל אתר "וואלה!" אילן ישועה. עם זאת, לא מן הנמנע שבהקלטות נוספות שהוא מעביר למשטרה נשמעת איריס אלוביץ', אשתו של בעל השליטה בבזק, משוחחת עם ישועה - ומעלה על הקו את שרה נתניהו.

ככל הנראה, אלוביץ' העלתה את רעיית ראש הממשלה לשיחה עם ישועה בנוגע לסיקור מסוים באתר שלא היה לרוחה של נתניהו. לפי שעה לא ידוע האם נתניהו התערבה בשיחה באופן אקטיבי ודרשה שינוי כזה או אחר בסיקור או שמא רק האזינה.