הוארך מעצרה. סטלה הנדלר (צילום: ינאי יחיאל)
הוארך מעצרה. סטלה הנדלר | צילום: ינאי יחיאל

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (רביעי) את מעצרם של מנכ"לית בזק סטלה הנדלר ואחד מסמנכ"לי החברה עמיקם שורר ב-6 ימים, שעות לאחר שמנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר החל למסור את גרסתו בתיק 4000, לראשונה כעד מדינה. השופטת רונית פוזננסקי-כץ אמרה בדיון כי אחרי שהוסר צו איסור הפרסום, אפשר לומר בפה מלא שיש חשד סביר לפרשת שחיתות חמורה. בדיונים הקודמים הדגישה שהתשתית הראייתית התעבתה לעומת הדיונים הקודמים לפני מספר שבועות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במקביל הגיע היום מנכ"ל "וואלה", אילן ישועה, למסור עדות במשטרה - שערכה עימות בינו לבין יועץ התקשורת ניר חפץ. במסגרת ההתקדמות בחקירה ועל רקע החתימה על הסכם עד המדינה שנחתם עם פילבר, הבוקר נתן עורך אתר וואלה, אבירם אלעד, עדות במשרדי הרשות לניירות ערך.

תיק 4000 עוסק בחשד כי ראש הממשלה בנימין נתניהו היטיב עם בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', במספר החלטות רגולטוריות, ובתמורה אלוביץ' הנחה את אנשי וואלה, האתר שבבעלותו, להטות את הסיקור החדשותי לטובת נתניהו.

אלוביץ' (צילום: איל יצהר, גלובס, חדשות)
שאול אלוביץ', ארכיון | צילום: איל יצהר, גלובס, חדשות

ביום שלישי פורסם כי הנדלר נעצרה במסגרת חקירת הפרשה, יחד עם בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', בנו אור ורעייתו איריס. לצדם נעצר גם מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה (מומו) פילבר, שחתם על הסכם עד מדינה הלילה, יועץ התקשורת לשעבר של רה"מ נתניהו, ניר חפץ ובכיר החברה עמיקם שורר. שלשום האריך בית המשפט את מעצרם של שישה מתוך שבעת החשודים ב-5-4 ימים.

מהעדויות וממצאי החקירה שנאספו עולה החשד כי נתניהו פעל באמצעים שלטוניים שהמדינה העמידה לרשותו כדי לקדם אינטרסים ומטרות אישיות שלו, והחשודים שנעצרו חשודים במתן או בקבלת שוחד. מהמשטרה נמסר כי "במסגרת החקירה הצטברו חשדות ביחס לעבירות מתחום טוהר המידות, המרמה, חוק איסור הלבנת הון וחוק ניירות ערך, אשר התבצעו לאורך זמן, בתכיפות ובשיטתיות במסגרת מערכות יחסים שהתקיימו בין נושאי משרה בקבוצת בזק לבין עובדי ציבור ומקורביהם וכן חשודים נוספים".

עוד נמסר בהודעה כי היה ניסיון "בוטה" לשבש את הליך החקירה: "עוד עולה מחומר הראיות כי מספר מן החשודים המעורבים פעלו באופן בוטה על מנת לשבש הליכי חקירה ולהקשות על מלאכת איסוף הראיות בחקירה".

חקירת הפרשה עברה למשטרה רק בימים האחרונים, אך פרקליטי החשודים הופתעו לגלות את כמות ואיכות החומר שנאסף לאורך החודשים האחרונים. בין הממצאים: הבטחה של רה"מ לאלוביץ' לסייע ברכישת אתר וואלה במחיר טוב ועל ידי רוכש שיהיה נאמן לנתניהו, וכן יחסים משמעותיים בין בני הזוג נתניהו ואלוביץ'.

בהכנת הידיעה השתתפו ברהנו טגניה, קרן מרציאנו ועמליה דואק