אנתוני וראן, אחד המשתתפים בסרטון (צילום: באדיבות אתר ONE, חדשות)
חקירה נפתחה. אנתוני וארן (ארכיון) | צילום: באדיבות אתר ONE, חדשות

פרסום ראשון: המשטרה פתחה היום (ראשון) בחקירת סרטון המין הקשה בו מופיע כוכב בית"ר ירושלים אנתוני וארן ועוד שני גברים מבצעים מעשים מגונים בבחורה. במשטרה בוחנים את הסרטון מאז יום חמישי ומוקדם יותר היום חברת הכנסת מרב מיכאלי הגישה תלונה במשטרה נגד שחקן הכדורגל. גורמים בבית"ר ירושלים: "אז נחכה לתוצאות החקירה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בעקבות חומרים שונים שהגיעו למשטרת ישראל בימים האחרונים, הכוללים סרטונים בהם נראה בין היתר שחקן כדורגל המשחק באחת מקבוצות ליגת העל ונוכח חשד לביצוע עבירות פליליות החליטה המשטרה לפתוח בחקירה", נמסר מהמשטרה. "הסרטונים שהופצו ברשתות החברתיות במהלך הימים האחרונים, הועברו לבחינה באגף החקירות והמודיעין. אם סיום הבחינה כאמור הוחלט כי החומרים יועברו למחוז מרכז להמשך טיפול חקירתי".

מצדו של השחקן מספרים שאם הוא יגיע לחקירה, יטען שכל המעשים שנראו בסרטון נעשו בהסכמה. וארן אמר למקורביו שאם מסתכלים בסרטון לעומק, ניתן להבחין שאישה אינה נמצאת במצב של עילפון ועל כן לא בוצעה כל עבירה פלילית.

מבחינת הנהלת בית"ר ירושלים אין כרגע כל כוונה להשעות את השחקן. ביום שישי ערך נציג הבעלים אלי אוחנה שיחת בירור עם וארן בבית וגן, אך הוחלט שלא להעניש אותו. אתמול פתח וארן בהרכב הקבוצה ושיחק בניצחון על מכבי נתניה. גורמים בקבוצה הבהירו שאם יתברר שיש פלילי במעשיו תגובתם תשתנה.

"הפשע המתואר חמור ומטריד"

בתלונה שהגישה למשטרה נגד השחקן כתבה חברת הכנסת: "למרות שיש ראיה מצולמת לאירוע הנורא - המשטרה 'שוקלת' האם לפתוח בחקירה". מיכאלי שלחה גם מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בו עדכנה אותו על הגשת התלונה ודרשה ממנו להורות למשטרה לפתוח בחקירה.

"הפשע המתואר הוא חמור ומחריד, לכן הגשתי תלונה בימ"ר תל אביב בצירוף הראיה המצולמת", כתבה מיכאלי בעמוד הפייסבוק שלה. "אלפי ילדים אוהדים קבוצות ושחקנים כמו אנתוני וארן. לא ייתכן שמתאפשרת פגיעה מינית חמורה באשה והמסר הוא שאין בעיה, ואף אחד לא נוקף אצבע".

מיכאלי: מעשה לא ראוי (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
"נראה כמו אונס חמור". מיכאלי (ארכיון) | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

הסרטון הופץ בשבוע שעבר ברשתות החברתיות ובו ניתן לראות את אנתוני וארן, שחקן בכיר בבית"ר ירושלים, מצולם לצד שלושה שחקנים נוספים מבצעים מעשים מגונים באישה ערומה. בסרטון ניתן לראות את ארבעת הגברים מקיפים צעירה עירומה המוטלת בחדר ולא זזה תוך שהם מבצעים בה את זממם וצוחקים ומתבדחים ביניהם.

יום לאחר הדלפת הסרטון, הכחישו מנהל הקבוצה אלי אוחנה ובעליה אלי טביב, כי צפו בסרטון. "איזה סרטון, לא ראיתי אף סרטון ולכן לא יכול להתייחס", אמר אוחנה. "כל פעם שמופץ סרטון על פרשה שצצה בתקשורת אני אומר למה לי לא שולחים. אני לא יודע על מה מדובר. אני קורא את הכותרות והבנתי שהתפרסם שם. אני גם לא רוצה שישלחו לי, לא רוצה להיות שותף לדבר עבירה. לא אתייחס עד שאדע במה מדובר". בעל הקבוצה אלי טביב הוסיף: "לא ראיתי שום סרטון. לא דיברו איתי. אתה רוצה שאתייחס למשהו שלא ראיתי".