בנימין נתניהו (צילום: פלאש 90/יונתן סינדל, חדשות)
ייחקר בפעם השמינית, נתניהו (ארכיון) | צילום: פלאש 90/יונתן סינדל, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להיחקר ביום שישי הקרוב במעונו הרשמי ברחוב בלפור בירושלים. נתניהו צפוי להיחקר באזהרה במסגרת חקירת תיק 4000 (פרשת בזק) ולמסור עדות במסגרת חקירת תיק 3000 (פרשת הצוללות וכלי השיט). במקביל ביקשה היום (ראשון) המשטרה להאריך את מעצרו של אלי קמיר במסגרת חקירת תיק בזק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ביום שישי האחרון פרסם משה נוסבאום כי היועץ המשפטי לממשלה אישר לחוקרים לגבות מראש הממשלה עדות ובמידת הצורך אף לחקור אותו, ולכן צפוי להגיע למעון ראש הממשלה, זו הפעם השמינית, צוות חקירה מורחב העוסק בשתי הפרשות הללו, כמו גם בפרשת גרסטל.

במשטרה לא מוכנים לומר באילו עניינים יעיד או ייחקר ראש הממשלה, וטרם ידוע כמה זמן יוקצב להם לצורך הדבר. במשטרה מקווים לבצע את המהלך במהירות, במטרה לקבל מראש הממשלה גרסה ראשונה בתיק 4000, מתוך הבנה שכל החשודים בפרשה צפויים להיות משוחררים לביתם בתנאים מגבילים - ובשלב זה עלולים להתחיל בשיבושי חקירה. משכך, מעוניינים במשטרה לבצע את גביית העדות או החקירה בזמן ששאר החשודים עדיין במעצר.

שאול אלוביץ ונתניהו, תיק 4000 (צילום: חדשות)
חקירת תיק 4000 (ארכיון) | צילום: חדשות

תיק 4000 הוא אמנם כזה שלא מצריך חיקורי דין רבים, אולם הוא רק בתחילתו. גורם משפטי בכיר לשעבר כבר אמר כי הפיק את הלקחים ממקרים דומים שהיה מעורב בהם, ולו הוא היה בתפקיד היה מכנס חקירות מרתוניות ומקבל החלטה במהירות על מנת להימנע מהתמשכות של התהליך. עם זאת, בסביבת מנדלבליט מעוניינים בשלב זה בהליך מסודר - ואיטי יותר.

עוד פורסם ביום שישי כי אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, צפויה להעיד גם היא במסגרת חקירת תיק 4000 - כך לפי גורם במשטרה.

תידרש לעדות? שרה נתניהו (ארכיון) (צילום: חדשות 2)
תידרש לעדות? שרה נתניהו (ארכיון) | צילום: חדשות 2

במשטרה מעריכים שחקירה אחת של ראש הממשלה בתיק 4000 לא תספיק, והוא יידרש לחקירות נוספות. גורם במשטרה אומר לחדשות שבתיק 4000 תידרש גם עדות של שרה נתניהו.

ממצאי החקירה מעלים שבינה לבין איריס אלוביץ', רעייתו של שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, הוחלפו לפחות כמה מסרונים שנוגעים לסיקור של בנימין נתניהו באתר "וואלה!", ועל כך נתניהו תידרש להשיב.