נתניהו וחוקרי המשטרה במעון ראש הממשלה בי-ם (צילום: חדשות 2 , קובי גדעון / לע"מ)
חוקרי להב 433 במעון רה"מ, ארכיון | צילום: חדשות 2 , קובי גדעון / לע"מ

יממה לאחר פרסום ההתכתבויות בין השופטת רונית פוזננסקי-כץ לתובע מהרשות לני"ע עו"ד ערן שחם-שביט וההדים שעורר הפרסום, בבית המשפט ובמשטרה לא מתרגשים ומדגישים כי החקירות יימשכו כמתוכנן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במשטרה אומרים כי בכוונתם להמשיך בתכנית המקורית של חקירת תיק 4000 והחשיפה לא תשנה דבר - גם לא את החקירה באזהרה של ראש הממשלה בנימין נתניהו שצפויה להיערך בשישי הקרוב במעונו הרשמי בירושלים. מחילופי המסרונים בין השופטת לתובע משתמעת ביקורת על נציג הרשות על המספר המופרז של ימי המעצר שנוהגים במשטרה לבקש. על כך הבהירו במשטרה כי מי שמוביל את החקירה זו יחידה להב 433.

המסרונים המרשיעים (צילום: באדיבות חדשות 10)
המסרונים שנחשפו בין השופטת לתובע | צילום: באדיבות חדשות 10

"לא היה כדבר הזה במדינת ישראל"

על רקע הפרסום, הוארך מעצרם של שאול אלוביץ' וניר חפץ בשבוע. הערב הגישו השניים ערעור באמצעות עורכי דינם בבקשה לשחרורם לאלתר לאור ההתכתבויות בטענה שההליך זוהם. מדוברות בית המשפט נמסר כי הדיונים בערערים יתקיימו מחר בבית המשפט המחוזי בתל אביב בשעה 9:00 בבוקר בפני שופט תורן. 

בבקשת הערעור התייחסו הפרקליטים לפרסום וציינו כי "לא היה כדבר הזה במדינת ישראל": "מדובר בפגם חמור היורד לשורש חוקיות מעצרם של העוררים, ומחייב את שחרורם לאלתר. שחרורם של העוררים מחויב לאור זיהומם הקשה של הליכי המעצר בעניינם, באופן שאינו ניתן עוד לריפוי אלא על ידי שחרורם ממעצר". עם זאת, חרף פרסום המסרונים, נראה שהשופטת והתובע לא מתכוונים להתפטר.

נתניהו: "מיום ליום מנפחים את המספרים"

בדיון בבית המשפט בדבר הארכת המעצר, אמר נציג הפרקליטות כי אלוביץ' חשוד בקבלת שוחד וטובות הנאה בהיקף של כמיליארד שקלים. אלוביץ' מצדו אמר לשופט עלאא מסארווה, שהחליף את פוזננסקי-כץ: "מנסים לשבור אותי רק כדי שאודה בדברים שלא עשיתי".

השופטת והתובע, ארכיון (צילום: דוברות בית המשפט, careebiz)
השופטת פוזננסקי-כץ והתובע שחם-שביט | צילום: דוברות בית המשפט, careebiz

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה להיקף השוחד שקיבל לכאורה אלוביץ' כי "אין שחר לטענות נגד ראש הממשלה נתניהו. כל החלטותיו התקבלו בצורה עניינית והן מבוססות על גורמי המקצוע, וועדות מקצועיות והייעוץ המשפטי".

עוד נמסר כי "האמת לא מפריעה למסע ההכפשה נגד ראש הממשלה. מיום ליום מנפחים את המספרים: בהתחלה עשרות מיליונים, אחר כך מאות מיליונים, היום מיליארד ומחר טריליון. אבל סופה של האמת לנצח והאוויר החם יצא גם מהבלון הזה - כי לא היה כלום".