אילוסטרציה (צילום: החדשות)
נסגר התיק נגד הגננת בחשד להתעללות | צילום: החדשות

אחרי שאתמול הודיעו בפרקליטות ובמשטרה כי ייסגר מחוסר אשמה התיק נגד הגננת מאזור המרכז שנעצרה בחשד כי נעלה ילדים במחסן ואף הכתה אותם, מקורבי הגננת מותחים ביקורת חריפה על ההתנהלות בפרשה ומאשימים: "היא עברה לינץ' תקשורתי אכזרי - הפצע יישאר לנצח".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אנחנו שמחים שהאמת יצאה לאור", אמרו מקורבי הגננת שנעצרה לפני מספר חודשים. "מי שלא חווה מקרוב לינץ' תקשורתי אכזרי כמו הגננת - לא יכול לדמיין את הגיהינום הזה. גם לאחר טיהור שמה - הפצע יישאר לנצח".

בסביבת הגננת האשימו את כלי התקשורת שפרסמו את המקרה ללא בדיקה נאותה של העובדות וקראה להם לחזור מהפרסום ולהביע התנצלות. "הכתבה הראשונה יצאה בכותרות ענק בעיתון נפוץ מבלי לבקש אפילו את תגובתה", טענו. "מן הראוי שהעיתון יחזור בו מן הדברים הקשים".

המשטרה: עדותה של הגננת נמצאה אמינה

החשדות שנחקרו בעניינה של הגננת נחשבו לחמורים למדי, והנושא אף נדון בוועדה לזכויות הילד בכנסת. למרות זאת, בפרקליטות ובמשטרה הגיעו לאחר חקירה ממושכת למסקנה שצריך לסגור את התיק נגדה.

בחקירה עלה כי ההכחשה של הגננת, עליה חזרה לאורך כל הדרך, נמצאה אמינה, זאת בניגוד לעדויות ההורים לפיהן ילדיהם ננעלו במחסן בגן. בנוסף גילו במשטרה כי טרם הגשת התלונה נגד הגננת פרץ סכסוך בינה לסייעת שלה והורים אחרים בגן, מה שעשוי להיות הסיבה להגשת התלונה נגד הגננת.

עו"ד אפרת נחמני
"הפרשה נולדה כנקמה" עו"ד נחמני בר | צילום:

"מדובר במקרה מובהק שבו הפרשה כולה נולדה כנקמה של סייעת אשר איימה שכך תעשה ומימשה את האיום, לאחר שהגננת התלוננה כנגדה במשטרה", אמרה עורכת דינה של הגננת, עו"ד אפרת נחמני-בר. "בחינת התלונה הראתה באופן חד משמעי כי פרטי התלונה לא מתיישבים עם הממצאים בשטח, החל מהאופן שבו הגן בנוי, דרך התצפיות שבוצעו בגן, ועוד".

 עורכת הדין סיפרה גם על הטענות הרבות העולות מציבור הגננות החוששות לדבריהן מהצבתן של מצלמות ניסתרות בגנים. "ציבור הגננות הפך בחודשים האחרונים לכר חבטות שדמו הותר בזירה הציבורית", עו"ד נחמני בר. "הקלות הבלתי נסבלת של רמיסת שמן הטוב מטרידה ומקוממת. תרבות השיימינג כבר גבתה מחירים כבדים. אנו מנצלים במה זו כדי לקרוא לחשבון נפש עמוק ויסודי של כל הגורמים המעורבים. רבים חבים התנצלות לגננת".