אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
התיק נגד הגננת נסגר (אילוסטרציה) | צילום: חדשות 2

לפני מספר חודשים נעצרה גננת מאזור המרכז בחשד שנעלה את הילדים בהם טיפלה במחסן וכן בחשד שהכתה אותם. היום (שני) הודיעו הפרקליטות והמשטרה כי החליטו לסגור את התיק נגד הגננת מחוסר אשמה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

החשדות שנחקרו בעניינה של הגננת נחשבו לחמורים למדי, והנושא אף נדון בוועדה לזכויות הילד בכנסת. למרות זאת, בפרקליטות ובמשטרה הגיעו לאחר חקירה ממושכת למסקנה שצריך לסגור את התיק נגדה.

בחקירה עלה כי ההכחשה של הגננת, עליה חזרה לאורך כל הדרך, נמצאה אמינה, זאת בניגוד לעדויות ההורים לפיהן ילדיהם ננעלו במחסן בגן. בנוסף גילו במשטרה כי טרם הגשת התלונה נגד הגננת פרץ סכסוך בינה לסייעת שלה והורים אחרים בגן, מה שעשוי להיות הסיבה להגשת התלונה נגד הגננת. 

עו"ד אפרת נחמני בר (צילום: ענת גבע-שרון)
עו"ד אפרת נחמני בר | צילום: ענת גבע-שרון

"היום הובהר שהגננת נפלה קרבן להאשמות שווא", אמרה עו"ד אפרת נחמני בר, פרקליטתה של הגננת. "גורמים אינטרסנטיים טוו מסכת של שקרים תוך שהם מנצלים את ההורים התמימים של ילדי הגן. אנו מודים למשטרת ישראל על פעולתה לחקר האמת ועל ההחלטה המהירה והצודקת. מדובר במקרה מובהק שבו הפרשה כולה נולדה כנקמה של סייעת שאיימה שכך תעשה ומימשה את האיום, לאחר שהגננת התלוננה כנגדה במשטרה. בחינה התלונה הראתה באופן חד משמעי כי פרטי התלונה לא מתיישבים עם הממצאים בשטח, החל מהאופן שבו הגן בנוי, דרך התצפיות שבוצעו בגן ועוד".

"ציבור הגננות הפך בחודשים האחרונים לכר חבטות שדמו הותר בזירה הציבורית", הוסיפה עו"ד נחמני בר. "הקלות הבלתי נסבלת של רמיסת שמן הטוב מטרידה ומקוממת. תרבות השיימינג כבר גבתה מחירים כבדים. אנו מנצלים במה זו כדי לקרוא לחשבון נפש עמוק ויסודי של כל הגורמים המעורבים. רבים חייבים התנצלות לגננת".