הנזק שנגרם בפריצה הראשונה (ארכיון)
הנזק שנגרם בפריצה הראשונה (ארכיון) | צילום:

בפעם השנייה תוך חודש וחצי - פריצה לחנות iDigital במתחם שרונה בתל אביב: שוטרים הוזעקו הבוקר (ראשון) לחנות לאחר שנודע כי נגנבו טלפונים ומצלמות בשווי רב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשעות הבוקר התקבל הדיווח לפיו התרחשה הפריצה לחנות החברה, המייבאת בין השאר את מוצרי חברת Apple לישראל. שוטרים שהגיעו למקום הבחינו בדלת החנות כשהיא מנופצת. לאחר בדיקה ראשונית התברר כי נגנב רכוש רב, הכולל בין היתר מכשירי אייפון, מצלמות גו-פרו ורחפנים. טרם נתפסו חשודים במעשה והמשטרה פתחה בחקירה.

הפריצה הקודמת לחנות התרחשה לפני כחודש וחצי ואף כונתה "שוד האייפונים הגדול". מצלמות האבטחה תיעדו כיצד הצליחו שלושה פורצים, בתוך כ-10 דקות בלבד, לצאת עם שלל של כמיליון שקלים מהחנות - כך על פי הערכת אנשי החנות. הפריצה התבצעה בהצלחה למרות האזעקה, המנעולים וחברת האבטחה - כל האמצעים שנועדו למנוע גניבה בהיקף כה גדול.

התיעוד של מצלמות האבטחה מוכיח כי כל פורץ ידע את תפקידו: אחד רוקן את כל דלפקי התצוגה, השניים האחרים ניסו להגיע לארונות האחוריים ולכספת - ותוך שניות ספורות הצליחו לפרוץ אותה ולרוקן ממנה מלאי מאוד גדול של האייפונים החדשים - האייפון 7. עלותו של כל מכשיר בארץ מוערכת ב-3,600 שקלים.

לאחר שהצליחו לגנוב שלל רב מאזור הכספת, הפורצים יצאו גם עם אייפדים רבים שהיו בתצוגה וגם מחשבים שחלקם מגיעים גם לעשרת אלפים שקלים. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 נראים המדפים ביום לאחר הפריצה, כשהם ריקים לחלוטין וסחורה בשווי של יותר ממיליון שקלים הועלמה מהחנות.