פרסום ראשון: "שוד מהסרטים" התרחש אתמול בלילה (בין ראשון לשני) בחנות איידיגיטל במתחם שרונה בתל אביב - באירוע שכונה "שוד האייפונים הגדול". מצלמות האבטחה תיעדו כיצד הצליחו שלושה פורצים, בתוך כ-10 דקות בלבד, לצאת עם שלל של כמיליון שקלים מהחנות - כך על פי הערכת אנשי החנות. הפריצה התבצעה בהצלחה למרות האזעקה, המנעולים וחברת האבטחה - כל האמצעים שנועדו למנוע גניבה בהיקף כה גדול. כך זה נראה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

התיעוד של מצלמות האבטחה מוכיח כי כל פורץ ידע את תפקידו: אחד רוקן את כל דלפקי התצוגה, השניים האחרים ניסו להגיע לארונות האחוריים ולכספת - ותוך שניות ספורות הצליחו לפרוץ אותה ולרוקן ממנה מלאי מאוד גדול של האייפונים החדשים - האייפון 7. עלותו של כל מכשיר בארץ מוערכת ב-3,600 שקלים.

לאחר שהצליחו לגנוב שלל רב מאזור הכספת, הפורצים יצאו גם עם אייפדים רבים שהיו בתצוגה וגם מחשבים שחלקם מגיעים גם לעשרת אלפים שקלים. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 נראים המדפים ביום לאחר הפריצה, כשהם ריקים לחלוטין וסחורה בשווי של יותר ממיליון שקלים הועלמה מהחנות.

הנזק שנגרם בפריצה הראשונה (ארכיון)
הנזק שגרמה הפריצה | צילום:

מנהלי החנות פנו לחברת "אפל" העולמית והעבירו לה את המספרים הסידוריים של המכשירים הגנובים - ובכך להפוך אותם ללא שמישים. כלומר, הגנבים אולי יצליחו למכור את המכשירים אך אלו יהיו מכשירים שאי אפשר לעשות בהם שימוש.

בחברה אישרו את הפריצה, אותה כינו "מבצע מורכב בלב תל אביב, מול הקרייה". בחברה הדגישו כי "הפורצים הצליחו לגבור על סידורי האבטחה המוקפדים בחנות הכוללים אזעקה, מצלמות אבטחה ומנעולים משוכללים". איילת צרפתי רוזן, מנכ"ל iDigital, העריכה כי מדובר "במבצעה שנראה מתוכנן היטב, כמו מהסרטים" וציינה כי בנוסף לאייפונים נגנבו גם מכשירי אייפד, מחשבי MAC ניידים ונייחים, שעוני אפל ומוצרים נוספים שהיו במתקן התצוגה.

"חברת iDigital פועלת לחידוש המלאים לסניף שרונה והחזרת החנות לקדמותה בהקדם האפשרי ותעדכן על מועד הפתיחה מחדש של החנות", נמסר בהודעת החברה. "במקביל, החברה משתפת פעולה עם המשטרה המבצעת את החקירה".