זירת הרצח בטבריה, אתמול
זירת הרצח, היום | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

תושבי טבריה הזעזעו היום (רביעי) לשמוע כי תושב העיר רצח את אשתו וערף את ראשה, אך כעת מתברר כי לחשוד ברצח יש עבר פסיכיאטרי והוא אף אושפז בעבר בבית חולים פסיכיאטרי. לפי הפרטים שחושף סנגורו, עו"ד סעיד חדד, החשוד עלה לארץ ממולדובה בשנת 1991, שירת בצבא ולאחר השירות עבר לגור בטבריה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הכוחות משטרה גדולים הוזעקו היום לדירה ברחוב נחמני בטבריה, לאחר שהתקבל הדיווח על החשוד - שהתהלך עם כתמי דם על בגדיו. השוטרים שהגיעו למקום הבחינו בדירה שעולה בלהבות, ובתוכה מצאו גופת אישה בשנות ה-30 כשראשה ערוף. החשוד, בעלה לשעבר של הנרצחת, נעצר סמוך לזירה.

מחקירה ראשונית בזירת האירוע עולה כי החשוד, האיש עליו דווח למוקד 100, כרת את ראשה של האישה, והצית את הדירה בה בוצע המעשה. השוטרים שהגיעו למקום עצרו אותו לאחר שככל הנראה נמלט מהמקום. נסיבות האירוע נחקרות.

המראה היה קשה מאוד", שחזר פראמדיק מד"א טאלב עבדאללה שהגיע לזירה. "כשהגענו ראינו אישה בשנות ה-30 לחייה כשהיא ללא רוח חיים, עם סימני אלימות קשים ולא נותר לנו לקבוע את מותה".

זירת הרצח בטבריה בשבוע שעבר
לחשוד עבר פסיכיאטרי | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

תושבי השכונה, שהבחינו בחשוד מתהלך ברחוב, סיפרו כי בתחילה לא חשדו כי משהו חריג. "הוא החזיק את הראש שערף בידיו ושם סרט על המגבת כדי להחזיק אותו", הוא שם אותו כמו קסדה", סיפר וויסאם דראושה, קבלן שעבד ברחוב. "בהתחלה לא הבנתי מה הוא מחזיק, חשבתי שמדובר בראש של בובה". לאחר מכן סיפר דראושה כי החשוד לקח עמו את הראש הכרות לכיוון פח האשפה וניסה להבעירו.

בהמשך, כך לפי דראושה, הוא שאל את החשוד מדוע בגדיו ספוגים בדם - אך הוא לא השיב. המתנדב שחזר: "התגלה מחזה מבעית. כשהגיעו השוטרים הוא לא התנגד. הוא הושיט להם את הידיים והם שמו לו את האזיקים".