זה נראה כמו מכונות ענק ממתכת שהגיעו מסין ומיועדות בכלל לחיתוך והדבקה של פלטות עץ, אך הצצה פנימה מגלה את מה שהוסלק בתחכום – מיליון וחצי כדורי ויאגרה מזויפים ומסוכנים, בשווי של 40 מיליון שקלים, רגע לפני שישווקו בשוק השחור.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"מדובר בהסלקה מאוד מתוחכמת שהיו דרושים מאמצים מבצעיים די גדולים כדי לאתר אותה", הסביר מנהל מכס אשדוד רפי גבאי. "בסופו של יום הצלחנו. המכונות האלה מגיעות במכולה עם עוד אלפי פריטים נוספים, זה מאוד מסובך לאתר את זה".

מסגרים ואמצעים מיוחדים הוזמנו לאחר שהסחורה החמה התגלתה במכונת שיקוף של המכס. כדור אחד כזה בסין נמכר ב-40 אגורות, ואילו בישראל הוא נמכר ב-25 שקלים, רווח של אלפי אחוזים. כדור אמיתי של ויאגרה יעלה 50 שקלים. השוק נשלט כולו בידי ארגוני הפשיעה שזיהו את הרווח הגדול שמפתה רבים גם אם זה מסכן את בריאותם.

הסחורה המוסלקת
הסחורה המוסלקת | צילום: חדשות 2

"תפסנו הרבה מהכדורים האלה, בדקנו אותם במעבדה, וכל פעם גילינו ריכוזים אחרים של החומר", הסביר מנהל אגף אכיפה ופיקוח במשרד הבריאות ד"ר רוני ברקוביץ'. "פעם היה בפנים את החומר של ויאגרה, פעם היה בפנים בכלל אנטיביוטיקה או תרופה נגד חרדה. הכדורים הללו יכולים לגרום לתופעות לוואי קשות ביותר וגם למוות".

רבים מעדיפים לקנות את כדורי הוויאגרה האלה בחצי מהמחיר המקורי, ויש גם כאלה שמבקשים לדלג על המבוכה במפגש עם רופא כדי לקבל מרשם. לפני חמישה חודשים התרחשה תפיסת ענק נוספת של שני מיליון כדורים מזויפים, שהוסלקו בתוך סודה לשתייה. ועדיין, למרות ההצלחות, במכס ובמשטרה מבינים שזו רק טיפה בים.