"לא קשור לעולם הזה", קובי מוסא (צילום: ONE)
"לא קשור לעולם הזה", קובי מוסא | צילום: ONE

הכדורגלן קובי מוסא, שברכבו הונח אתמול מטען חבלה גדול על ידי חשודים כחברים בחוליה שהניחה מטענים למפורסמים ובהם גם מרגלית צנעני ואיש העסקים מאיר שמיר, לא מבין למה שמישהו ירצה לפגוע בו. בשיחה עם חדשות 2 הוא אומר: "הייתי בשוק, אני לא קשור לעולם הזה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מוסא הדגיש בשיחה כי אין לו כל קשר לעבריינים ואמר על החשוד המרכזי, העבריין המוכר אבנר הררי: "אין לי מושג מי זה, פעם ראשונה שמעתי את השם שלו. לא יודע למה זה קרה". לשאלה האם הכיר את אבנר בררי באופן אישי? ענה: "אני לא קשור לעולם הזה. אני לא יודע מי הוא בכלל, לא הסתכסתי עם אף אחד".

כנשאל האם הוא מפחד להסתובב ברחוב אמר מוסא: "אני לא יודע מי רוצה לפגוע בי, אין לי מושג. באמת שאין לי מושג. המשטרה תעשה את העבודה שלה". הוא אמר עוד כי הוא לא רגיל לדברים כאלה ולכן הופתע מאוד: "ברור שהייתי בשוק. ברור שהפתיע אותי. אני לא יודע מה זה בכלל, אני לא מכיר את הדברים האלה".

ביתו של הכדורגלן קובי מוסא, ביום שישי (צילום: דוברות המשטרה)
זירת מציאת המטען, היום | צילום: דוברות המשטרה

אתמול הוארך בשישה ימים מעצרם של הררי ושל חשוד נוסף במעורבות בהנחת מטענים ברכבו של מוסא, של הזמרת מרגלית צנעני ושל איש העסקים מאיר שמיר. שני חשודים נוספים שנעצרו יובאו לדיון בהארכת מעצרם הערב. במשטרה מעריכים כי מדובר בחוליה, שהררי עמד בראשה, שקיבלה עבודות מגורמים שונים להנחת המטענים.

המטען שהונח אתמול ברכבו של מוסא היה מטען עוצמתי מאוד, חריג בגודלו ביחס למטענים הקודמים. המשמעות של הדבר עשויה להיות כי הכוונה בהנחת המטען הייתה חיסולו של הכדורגלן, בעוד במקרים הקודמים הכוונה הייתה רק לאיים או להזהיר. במשטרה עדיין לא ידוע המניע להנחת המטענים ומספר כיוונים נבדקים.

אבנר הררי (צילום: חדשות 2)
אבנר הררי בבית משפט, ארכיון | צילום: חדשות 2

העבריין המוכר אבנר הררי השתחרר לא מכבר מהכלא, וכעת נעצר שוב. צוות חקירה מיוחד ביחידה המרכזית של משטרת תל אביב, שהחל להתחקות אחר המטענים שהונחו במכוניתו של מאיר שמיר, ליד מקום עבודתו וליד ביתו בדצמבר האחרון, קישרו את המקרים למטען שהונח במכוניתה של מרגלית צנעני באזור לפני כחודש.

חקירה מאומצת העלתה שמדובר בשני עבריינים - אחד מהם מסוכסך עם שמיר על רקע עסקי נדל"ני ועם מרגול הוא מסוכסך בטענה שהיא לא משמיעה את שיריו בתוכניותיה ברדיו - כך לטענתו. המטען שהונח ברכבה היה קטן ונועד לשמש לאזהרה - ואכן מאז המקרה החלה צנעני להשמיע את שיריו של האסיר לשעבר.

מאיר שמיר, מקום נסיון הפיגוע (צילום: אייל יצהר, גלובס)
מאיר שמיר וזירת אחד הפיצוצים | צילום: אייל יצהר, גלובס

במסגרת החקירה הגיעה המשטרה אל החוליה ועלה שמו של הכדורגלן קובי מוסא כקורבן אפשרי. כך, הצליחו במשטרה לתפוס את אחד מחברי החוליה כשהוא מניח את המטען מתחת לרכבו של מוסא אתמול. פריצת הדרך הגיעה לאחר שצעיר בן 31 – חבר בחוליה – נתפס אתמול בבוקר "על חם" כשהוא מטמין מטען ברכבו של מוסא ברמת השרון. הבלשים עקבו אחרי השניים והם נתפסו על חם כשהניחו את המטענים במכוניתו של הכדורגלן.

"אירוע מקפיא את הדם". מרגול (צילום: פלאש 90, משה שי, חדשות)
צנעני והפיצוץ ברכבה | צילום: פלאש 90, משה שי, חדשות

במשטרה מדגישים שבמקרה של מוסא מדובר במטען שיכול היה לגרום למותו, זאת בניגוד לשלושת המטענים הקודמים שנועדו בעיקר לצורך אזהרה. עדיין נבדקת האפשרות שהשניים עבדו כשכירים מטעם אחרים, שייתכן ששילמו להם עבור הנחת המטענים.

למוסא היה סכסוך לפני מספר שנים עם אדם, שאינו אחד מהחשודים: הוא שכח מהסכסוך עד שחוקרי המשטרה סיפרו לו שאותו אדם שהוא הסתכסך איתו ככל הנראה שלח אליו את העבריינים על מנת לנקום בו.