ביתו של הכדורגלן קובי מוסא, ביום שישי (צילום: דוברות המשטרה)
זירת מציאת המטען, היום | צילום: דוברות המשטרה

הטרור הפלילי נמשך: הבוקר (שישי) נעצרו שני חשודים בחשד שהיוו חלק מחוליה שהטמינה מטעני חבלה לאנשים מפורסמים. אחד מהחשודים הוא העבריין אבנר הררי. בין המקרים שמיוחסים לחברי החוליה: הנחת המטענים ברכבו וליד ביתו של איש העסקים מאיר שמיר, הניסיון לפוצץ את רכבה של הזמרת מרגלית צנעני (מרגול) והנחת מטען ברכבו של הכדורגלן קובי מוסא הבוקר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

העבריין המוכר הררי השתחרר לא מכבר מהכלא, וכעת נעצר שוב. צוות חקירה מיוחד ביחידה המרכזית של משטרת תל אביב, שהחל להתחקות אחר המטענים שהונחו במכוניתו של מאיר שמיר ליד מקום עבודתו וליד ביתו, קישרו את המקרים למטען שהונח במכוניתה של צנעני באזור.

אבנר הררי (צילום: חדשות 2)
אבנר הררי בבית משפט, ארכיון | צילום: חדשות 2

חקירה מאומצת העלתה שמדובר בשני עבריינים - אחד מהם מסוכסך עם שמיר על רקע עסקי נדל"ני ועם מרגול הוא מסוכסך בטענה שהיא לא משמיעה את שיריו בתוכניותיה ברדיו - כך לטענתו. המטען שהונח ברכבה היה קטן ונועד לשמש לאזהרה - ואכן מאז המקרה החלה צנעני להשמיע את שיריו של האסיר לשעבר.

מאיר שמיר, מקום נסיון הפיגוע (צילום: אייל יצהר, גלובס)
מאיר שמיר וזירת אחד הפיצוצים | צילום: אייל יצהר, גלובס

המטען היה עלול לגרום למותו של מוסא

פריצת הדרך הגיעה לאחר שצעיר בן 31 – חלק מהחוליה – נתפס הבוקר "על חם" כשהוא מטמין מטען ברכבו של שחקן הכדורגל קובי מוסא ברמת השרון. הבלשים עקבו אחרי השניים והבוקר הם נתפסו על חם כשהניחו את המטענים במכוניתו של הכדורגלן.

במשטרה מדגישים שבמקרה של מוסא מדובר במטען שיכול היה לגרום למותו, זאת בניגוד לשלושת המטענים הקודמים שנועדו בעיקר לצורך אזהרה. עדיין נבדקת האפשרות שהשניים עבדו כשכירים מטעם אחרים, שייתכן ששילמו להם עבור הנחת המטענים.

למוסא היה סכסוך לפני מספר שנים עם אדם, שאינו אחד מהחשודים: הוא שכח מהסכסוך עד שחוקרי המשטרה סיפרו לו שאותו אדם שהוא הסתכסך איתו ככל הנראה שלח אליו את העבריינים על מנת לנקום בו.

"אירוע מקפיא את הדם". מרגול (צילום: פלאש 90, משה שי, חדשות)
צנעני והפיצוץ ברכבה | צילום: פלאש 90, משה שי, חדשות

"החקירה נמשכת", הדגישו במשטרה. לאחר החקירה נעצר גם העבריין המוכר, וכעת הם נחקרים במשטרה. לפי שעה על מרבית פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום: שניהם יובאו בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרם. 

ב-19 בדצמבר מטען חבלה התפוצץ מחוץ לביתו של איש העסקים מאיר שמיר בתל אביב, לא היו נפגעים בתקרית ולא נגרם נזק. מטען החבלה התפוצץ שבועיים בלבד לאחר שמטען נוסף התפוצץ סמוך לרכבו בחניון בצפון תל אביב: איש העסקים מאיר שמיר הוא בעל השליטה והמנכ"ל של חברת ההשקעות מבטח שמיר המשקיעה בתחומי הטכנולוגיה, נדל"ן ותעשייה.

ב-10 בינואר מטען התפוצץ במכוניתה של הזמרת מרגלית צנעני. איש לא נפגע כתוצאה מהתקרית. האירוע התרחש באזור התעשייה ביישוב אזור שבמרכז הארץ, בזמן שהזמרת ישבה במסעדה סמוכה למקום שבו החנתה את רכבה. "יצאתי לאכול ופתאום שמעתי 'בום'", סיפרה. "הייתי בטוחה שמדובר בגלגל שהתפוצץ בכביש הראשי, אלא שאז הבנתי שהפיצוץ היה במכונית שלי.