שני בני אדם שנאשמו בהריגה של צעירים ברהט, שוחררו באופן מפתיע ממעצרם - זאת לאחר שבית המשפט קבע שצוות החקירה התרשל בגיבוש הראיות. הצעירים נהרגו במהלך ויכוח סוער בין שתי משפחות ביישוב על קרקע שהפך במהרה לקטטת ענק. קרב החמולות שנמשך יממה כלל ירי חי, בקבוקי תבערה ויידוי אבנים, והסתיים בתוצאה הטרגית. למרות זאת, כאמור, בית המשפט לא הצליח לקבוע אם שני הנאשמים אכן אחראים למעשה - ושיחרר אותם לביתם.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ההרוגים, נער בן 16 וצעירה בת 19, נפלו קורבן לירי בנשק חם. הנער נורה למוות בחזהו והצעירה ספגה כדור בראשה שהוביל אף הוא למותה במקום. אילו היו החשודים מורשעים בעבירות שיוחסו להם, היו עלולים לרצות עד 20 שנות מאסר על שתי עבירות הריגה.

אלא שגיבוש הראיות בוצע ברשלנות והקשה על בית המשפט לקבוע כי הנאשמים אכן אחראים להריגה. "בתיק לא היו ראיות שקושרות את הנאשמים לעבירה", אמר עו"ד יוסי לין, פרקליטם של שני הנאשמים ששוחררו. "התיק היה מבוסס רק על עדויות, שאינן אובייקטיביות, והנאשמים הועמדו לדין על לא עוול בכפם". אחת הראיות שעשויות היו לשמש היטב את החוקרים כללה צילומים מהזירה, המעידים על כך שאחד הנאשמים ירה לכאורה בנשק כאשר הוא רעול פנים. צוות החקירה כשל בניסיון לקבוע במי מדובר והראיה לא קידמה את הרשעתם של אף אחד מן החשודים.

לכן בין היתר, עוד במהלך המשפט, חזרה בה הפרקליטות מטענותיה נגד שני הנאשמים. כעת, לאחר שחרורם, בשעה שטרם נמצאו חשודים אחרים במעשה, האחראים למותם של שני הצעירים מסתובבים חופשי.

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "כתב האישום הוגש בהתבסס על מכלול הראיות, אשר הביאו את הפרקליטות למסקנות כי די בהן כדי להביא להרשעת הנאשמים".