בני שלמה
בני שלמה (ארכיון) | צילום: חדשות 2

פרסום ראשון: בני שלמה, ראש ארגון פשיעה גדול בדרום הארץ, נעצר היום (שישי) לפנות בוקר בנמל התעופה בן גוריון בטרם עזב את ישראל. העבריין נעצר בחשד לסחיטה באיומים ובמקביל נעצרו גם שלושה מאנשיו. היום בצהריים החשודים הובאו לבית משפט השלום באשקלון שם הוארך מעצרם ב-6 ימים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רגע לפני יציאתו מהארץ, נעצר שלמה במהלך פעילות של בלשי משטרת לכיש. מעצר זה מצטרף לשורת מעצרים שבוצעו בשבועות האחרונים על ידי המשטרה כנגד חברי הארגון, והבוקר הצטרף לרשימה גם ראש הארגון עצמו, בעקבות עבירות חמורות של סחיטה באיומים, סחר בסמים, אלימות ועוד. 

מפקד מחוז דרום במשטרה, ניצב יורם הלוי, התייחס למעצרים וציין כי "הפעילות שלנו נגד ארגוני הפשיעה על רבדיו השונים מתבצעת על פי תוכנית סדורה, שיטתית ומתוכננת הכוללת הגדרת יעדים ותקיפתם תוך איסוף מודיעין איכותי ממוקד, ופעילות מבצעית יצירתית, חכמה ומתוחכמת, פעילות שהניבה בחודשים האחרונים 17 סיכולים של פיגועים פליליים, עשרות מעצרים וכתבי אישום חמורים ביותר כנגד עבריינים מסוכנים שהטילו אימתם על התושבים וסיכנו חייהם של אזרחים רבים".

"העבריינים שנעצרו היום משתייכים לארגוני פשיעה מוכרים מאד בדרום, ועל פי החשד מעורבים בסכסוכים אלימים וקשיים, וזהו צעד נוסף חשוב ומשמעותי במאבק בפשיעה החמורה ועמידה ביעדים והסטנדרטיים ברף הגבוהה ביותר שהצבנו במלחמה הבלתי נפסקת ומתפשרת בארגוני הפשיעה השונים", הוסיף ניצב הלוי.

לשלמה סכסוך ארוך שנים עם ראש ארגון פשיעה אחר, שלום דומרני. במסגרת סכסוך זה אף נרצח לפני כשלושה חודשים אחיו של שלמה, שנורה מרכב חולף. השניים ניסו מספר פעמים במהלך השנים האחרונות, כך עולה החשד במשטרה, לדאוג לחיסולו זה של זה ואף נהגו לשלוח חוליות שחיסלו את מקורביהם.