הסייעת החשודה בהתעללות (צילום: יעקב הרצקוביץ)
חשד להתעללות בפעוט בצפון. אילוסטרציה | צילום: יעקב הרצקוביץ

סייעת חשודה בהתעללות: הורים לפעוט כבן שנתיים התלוננו אתמול (ראשון) במשטרה על הסייעת המטפלת בגן הפרטי של בנם בקריות, בטענה כי היא נוהגת כלפיו באלימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות תלונת ההורים נעצרה הסייעת, תושבת חיפה בשנות ה-60 לחייה. חוקרי תחנת משטרת זבולון שפתחו בחקירה העבירו את הסייעת שנעצרה לחקירה בתחנה. הסייעת תועדה במצלמות המותקנות בגן כשהיא מטיחה את הפעוט לרצפה. בחקירתה טענה כי לא זכור לה אירוע שכזה ולא זכור לה שהתעללה במישהו מבין הילדים. הבוקר יבקשו החוקרים להאריך את מעצרה של הסייעת בבית משפט השלום בקריות.

בשבוע שעבר, האריך בית משפט השלום בפתח תקווה את מעצרה של מטפלת נוספת החשודה שטלטלה תינוק בן 4 חודשים וגרמה לו לחבלות. התינוק מאושפז במצב קשה מאוד במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים שניידר.

"התעללות בקטינים חסרי ישע - מגפה"

על פי החשד, המטפלת שבבעלותה משפחתון במרכז הארץ, טלטלה את התינוק, וההורים הבחינו מיד שמשהו לא תקין עם בנם. מיד לאחר שלקחו אותו לבית החולים הם עירבו את המשטרה. המטפלת נחקרה לאחר האירוע ומאז היא נמצאת במעצר, שהוארך פעמיים על ידי בית המשפט. מהחקירה עלה כי המטפלת הורשעה בעבר במקרה של תקיפת חסר ישע, באירוע שאירע ב-2001 במהלכו גרמה חבלה לבת 4. בגין מקרה זה היא הורשעה ב-2004.

"ההתעללות בקטינים חסרי ישע בתוך הפעוטונים הפרטיים זו כבר ממש מגיפה עם למעלה מ-80 מקרים בשנה", אמר ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני). "המשמעות היא שיש בכל רגע נתון מאות ילדים בטווח הפגיעה ואנחנו חייבים להגדיל את ההגנה עליהם. עיקר הבעיה היא שב-90% מהתיקים שנסגרים זה קורה בגלל חוסר ראיות כי ילדים בני שנתיים לא מסוגלים להעיד, ואז התיק נסגר והמתעללת חוזרת פשוט לעבוד עם הילדים. זה הזוי. חייבים לקדם בנוהל חירום את הצעת החוק שלי להתקנת מצלמות בגנים הפרטיים".