הורי התינוק: נדאג שלא יהיו עוד מקרים כאלה
המטפלת בביהמ"ש, היום | צילום: חדשות 2

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך היום (ראשון) ב-4 ימים נוספים את מעצרה של המטפלת החשודה שטלטלה תינוק בן 4 חודשים וגרמה לו לחבלות. התינוק מאושפז מאז יום שני האחרון במצב קשה מאוד במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים שניידר. במהלך הדיון ציין נציג המשטרה כי המטפלת הודתה במעשה.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ששי גז, עורך דינה של המטפלת, טען בדיון כי עדיין לא הוכח כי מצבו הקשה של התינוק נגרם מטלטול. "האם תוכל להגיד בוודאות כי הנזק נגרם מטלטול?", שאל גז את נציג המשטרה. 

"יש לכם חוות דעת מכמה רופאים, בין השאר בדקתם אם במקרה הוא קיבל חיסון זמן קצר לפני המקרה?", הוסיף עו"ד גז. החוקר המשטרתי השיב כי "החקירה עדיין נמשכת, והכל נבדק".

עו
עו"ד ששי גז | צילום: חדשות 2

"מדובר באירוע חמור ביותר, החשד הסביר התגבר, עילת השיבוש מתעצמת ולאור פרטי האירוע יש ללא כל ספק מסוכנות", ציין נציג המשטרה בדיון. עו"ד גז ציין כי המטפלת הודתה לאחר שנאמר לה בחקירה כי התינוק ימות אם לא תתוודה.

"יש כאן הליך נדיר של הארכת מעצר, למרות שאנחנו לא יודעים אם נעברה כאן עבירה או לא. לגבי ההודאה, אני מבקש מבית המשפט לבחון את תמלול ההודאה", אמר גז. "אמרו לה שהילד ימות אם היא לא תודה ושישאירו אותה במעצר הרבה זמן אם היא לא תודה".

מצבו של התינוק שטולטל השתפר

בסוף השבוע חל שיפור קל במצבו של התינוק. ממרכז שניידר לרפואת ילדים נמסר כי התינוק, דניאל חיים בן לירון, נותק ממכונות ההנשמה והחל לנשום באופן עצמאי. עם זאת, ביחידה לטיפול נמרץ ממשיכים בטיפול תרופתי ובמעקב אחרי מצבו הנוירולוגי של התינוק. משפחתו ממשיכה לבקש מהציבור להתפלל למען בנם.

"אני רוצה לנצל את הבמה וההזדמנות כדי לבקש מכל אחד שרואה אותנו ושחשוף למקרה הזה מכל עם ישראל להתפלל בשביל הילד שלי, בשביל הבן שלנו", אמר ביום חמישי אביו של דניאל. "שנעבור את זה, שנהיה חזקים, אני בטוח שנראה ישועות".

"אנחנו מצד אחד מאוד דואגים, ומצד שני אנחנו בטוחים שהמחלקה עושה ככל יכולתה ונותנים לו טיפול טוב", המשיך האב, שגם סירב להתייחס לתחושותיו לגבי המטפלת: "אנחנו לא נכנסים למקום הזה, יש לי ילד ששוכב בטיפול נמרץ ואנחנו לא מתעסקים בזה עכשיו".

הוריו של התינוק
הוריו של התינוק | צילום: חדשות 2

המטפלת החשודה הורשעה בעבר בתקיפת חסר ישע

התינוק הגיע למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים כבר ביום שני, לאחר ששהה במשפחתון והוחזר להוריו במצב רפואי מעורר חשד לנזק. אז התקבל גם הדיווח במשטרת ישראל ונפתחה חקירה בנושא. על פי החשד המטפלת, בעלת המשפחתון במרכז הארץ, טלטלה את התינוק, וההורים הבחינו מיד שמשהו לא תקין עם בנם. מיד לאחר שלקחו אותו לבית החולים הם עירבו את המשטרה.

המטפלת נחקרה לאחר האירוע ומאז היא נמצאת במעצר, שהוארך פעמיים על ידי בית המשפט. מהחקירה עלה כי המטפלת הורשעה בעבר במקרה של תקיפת חסר ישע, באירוע שאירע ב-2001 במהלכו גרמה חבלה לבת 4. בגין מקרה זה היא הורשעה ב-2004.