יולי נובק (צילום: חדשות 2)
יולי נובק | צילום: חדשות 2

מנכ"לית ארגון "שוברים שתיקה" יולי נובק הגישה אתמול (ראשון) תלונה במשטרה בגין הטרדות ואיומים, ימים ספורים לאחר פרסום הכתבה בחדשות 2 בה נטען כי הארגון אוסף מידע מסווג. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

התלונה הוגשה נגד מספר דפי פייסבוק שפרסמו את מספרי הטלפון האישיים שלה ושל בכירים נוספים בארגון, ואף של הסבים והסבתות שלה ושל פעיל נוסף בארגון. בעקבות הפרסום קיבלו קרוביה איומים, הטרדות וקללות - כך סיפרה נובק בפוסט שפרסמה בחשבון הפייסבוק שלה.

"הסבים שלי יושבים עכשיו בדירה שלהם ומקבלים טלפונים תוקפניים מאנשים שראו את הפוסט הזה, שמישהו כתב לפני שלושה ימים", כתבה. "זאת, אחרי שראה את הכתבה בערוץ 2 על 'שוברים שתיקה', אחרי ששמע את שר הביטחון מורה לפתוח נגדנו בחקירה, ואת יריב לוין קורא לנו בוגדים בפריים טיים הכול-ישראלי בערוץ 2, ואת לפיד תופס כרגיל טרמפ, והפעם גם את איציק שמולי ואיתן כבל מהעבודה שמצטרפים למקהלה בהתלהבות".

עוד כתבה נובק: "למה סבא משה וסבתא רונית, שלא מסכימים עם הנכדה שלהם, אבל אוהבים אותה וסובלניים גם לדעות ששונות משלהם - צריכים להתעורר ב-1 לפנות בוקר לטלפון שאומר להם שהנכדה שלהם זונה?".

אין תמונה
"מסמנים אותנו כבוגדים"

דובר הארגון אחיה שץ אומר היום כי "יש שרים בממשלה שיש להם מטרה לסמן אותנו כבוגדים, כדמונים, ויש לזה השלכות ישירות - אנשים מוטרדים ומאוימים וגם המשפחות שלהם".

את התלונה הגישה נובק במשטרת מרחב יפתח. מלבד הטלפונים מאיימים והקללות, בתא הקולי בטלפונים של כמה מחברי הארגון הוקלטו דברי נאצה, וכמה אנשים אף ניסו להתחזות לחברי הארגון ולקבוע פגישות עם פעילים. "אנחנו לא יודעים מה הם רצו לעשות אבל האווירה מאד מסוכנת", ציין הדובר.