מתוך רישומי הרבנות
מתוך רישומי הרבנות | צילום: חדשות 2

בעקבות התחקיר בחדשות 2 שבו נחשף כיצד מתנכלת הרבנות בחיפה לזוגות שנרשמו לנישואין דרך "צהר" - במשטרה הוחלט לפתוח בחקירה בנושא בחשד לעבירות של מרמה ורישום כוזב.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת החקירה, שמתנהלת בשלוחה הצפונית של יאח"ה, הגיעו החוקרים למשרדי צהר ולמשרד לשירותי דת. חשוד אחד אף נחקר באזהרה. התחקיר העלה כי ברבנות שינו בזדון את הפרטים הנוגעים למעמדם האישי של בני הזוג באופן שלא רק גרם עוגמת נפש, אלא סיבך את הליך החתונה.

במסגרת ההתנכלות שונו פרטיהם של יותר ממאה זוגות ונכתבו טענות שקריות שונות מצד הרבנות. כך למשל כתבו על חלק מבני הזוג כי הם אלמנים, ממזרים, התחתנו כבר בעבר או שאינם יהודים. לאחר התחקיר פנו פוליטיקאים וכן בכירים בצהר למשטרה בדרישה לפתוח בחקירה.

השר להגנת הסביבה אבי גבאי (כולנו) צייץ בעמוד הטוויטר שלו בעקבות הפרסום וקרא גם הוא לפתוח בחקירה פלילית. "התחתנו עם רב מקסים מ'צהר'", כתב. "להתנכלות הזאת יש שם: רישום כוזב במסמכי תאגיד. זה לא עניין משמעתי".

גם יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי, גינתה את הנעשה ברבנות. "ניסיונות חבלה בתפקוד של 'צהר', תוך פגיעה בזוגות המבקשים להינשא כדת משה וישראל, מעצימה את הטינה שיש בציבור הכללי כלפי הממסד הדתי וכלפי היהדות עצמה", אמרה.