הטבעת סביב אבי רוחן מתהדקת? היום (שלישי) הותר לפרסום כי רוחן, ראש ארגון הפשע, הוא אחד החשודים במעורבות בחיסולו של מי שהיה אמור להעיד נגדו - שי בכר. בכר חוסל בפיצוץ מכונית לפני כחודשיים בהוד השרון, והחקירה של אגף החקירות והמודיעין להב 433 הגיעה אל רוחן ואל שלושה חשודים נוספים. אתמול הוא נעצר, והיום הוארך מעצרו בשמונה ימים למרות שפרליקטו טען כי מדובר ב"מעצר ראווה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכר אמור היה להעיד נגד רוחן, שנעצר זמן קצר לאחר מועד חיסולו. הוא התלונן נגד רוחן וטען כי הוא סחט אותו באיומים - תלונה שהובילה למעצר.

רוחן עצמו אמר היום לחדשות 2 Online: "ברור לך למה עצרו אותי - אני לא חיסלתי את שי בכר. מחר יש לי דיון בבית המשפט המחוזי בלוד, שבו בית המשפט כבר הנחה לשחרר אותי. הייתי אמור לעשות את ליל הסדר עם משפחתי. המעצר הזה הוא סתם. אתה תראה - עוד שבוע, עוד שבועיים אני אשתחרר".

עו"ד קובי בן שעיה, שמייצג את ראש ארגון הפשיעה שנעצר, אמר בתגובה להארכת המעצר: "זה מעצר ראוותני לצורך תקשורת בלבד, המשטרה והפרקליטות נמצאים בלחץ כי אבי רוחן עומד להשתחרר הביתה. אין לו יד ורגל בחיסולו של העד המרכזי, שי בכר". למרות טענותיו של אבי רוחן וסניגורו, שופט בית משפט השלום בפתח תקווה ארז נוריאלי האריך את מעצרו בשמונה ימים. מעצרם של החשודים הנוספים הוארך גם כן.

זירת החיסול, ינואר 2015
זירת החיסול, ינואר 2015 | צילום:

בכר לפני חיסולו: "חי על כדורים"

בפיצוץ שחיסל את בכר נפצעה קל בתו בת ה-17. השניים חלפו במכוניתם סמוך לתחנת הרכבת סוקולוב בהוד השרון כשהמטען התפוצץ. צוות מד"א ירקון שהוזעק למקום פינה את בכר לבית החולים בילינסון בפתח תקווה במצב קשה, ומאוחר יותר נקבע מותו.

חודשיים בלבד לפני חיסולו התראיין בכר והסביר את החלטתו לא להעיד נגד ראש ארגון הפשע אבי רוחן. "אני לא ישן בלילה, אני חי על כדורים", אמר. לדבריו, הוא חי בפחד לאחר שהגיש תלונה נגד אבי רוחן בטענה לסחיטה. התלונה הובילה למעצרם של רוחן ואנשיו ולפתיחת תיק חקירה, ולאחר מספר ימים ניגש בכר לחוקרים ביוזמתו ונסוג ממה שאמר בחדרי החקירות.

"לוחצים עליי להגיד את השם של אבי רוחן, את כל הסיפור שהיה לי איתו, אבל אין לי שום סיפור איתו. באתי ללהב 433 ואמרתי להם את מה שאמרתי - שהכל לא נכון, ומבחינתם זה לא עניין אותם! הם משאירים אותי בפינה", זעם בכר. לדבריו, איש מאנשיו של רוחן לא השפיע על החלטתו: "אף אחד לא פנה אליי, אף אחד לא דיבר איתי, אבל אני לא מרגיש עם זה בנוח". בכר טען בריאיון כי מעולם לא נסחט על ידי רוחן: "הוא אמר שהוא יודע שאני חייב כסף בשוק, זה נכון".