לפני חודשיים בלבד התראיין האיש שחוסל היום (שישי) לאור יום בהוד השרון, והסביר על החלטתו לא להעיד נגד ראש ארגון הפשע אבי רוחן. "אני לא ישן בלילה, אני חי על כדורים", אמר ההרוג, בשנות ה-40 לחייו, ששמו טרם הותר לפרסום ובתו נפצעה קל באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האיש, שכונה בכתבה "ש.ב.", אמר לכתבנו ברהנו טגניה כי הוא חי בפחד לאחר שהגיש תלונה נגד אבי רוחן בטענה לסחיטה. התלונה הובילה למעצרם של רוחן ואנשיו ולפתיחת תיק חקירה, ולאחר מספר ימים ניגש ש.ב. לחוקרים ביוזמתו ונסוג ממה שאמר בחדרי החקירות.

"לא מרגיש עם זה בנוח"

"לוחצים עליי להגיד את השם של אבי רוחן, את כל הסיפור שהיה לי איתו, אבל אין לי שום סיפור איתו. באתי ללהב 433 ואמרתי להם את מה שאמרתי - שהכל לא נכון, ומבחינתם זה לא עניין אותם! הם משאירים אותי בפינה", זעם. לדבריו, איש מאנשיו של רוחן לא השפיע על החלטתו: "אף אחד לא פנה אליי, אף אחד לא דיבר איתי, אבל אני לא מרגיש עם זה בנוח".

ש.ב. טען בריאיון כי מעולם לא נסחט על ידי רוחן: "הוא אמר שהוא יודע שאני חייב כסף בשוק, זה נכון". במשטרה הגיבו לדיווחים על זהות ההרוג, ואמרו כי "מטבע הדברים אנו מנועים מלמסור פרטים אודות חקירה מתנהלת, לא כל שכן אודות שאלת היותו של אדם זה או אחר מאויים. נבקש להבהיר כי המשטרה מקיימת הערכות מצב עיתיות סדורות ומוקפדות בנוגע לעדים ופועלת כנדרש בהתאם לתוצרי הערכות המצב".

אבי רוחן, ארכיון
אבי רוחן, ארכיון | צילום: עזרי עמרם

עו"ד קובי בן שעיה, המייצג את ראש ארגון הפשיעה נגדו העיד הנרצח במשטרה, מסר לחדשות 2 Online כי התיק היה לקראת הבנות מול הפרקליטות, כך שיתכן והוא לא היה צפוי להעיד בתיק כלל. "למתלונן היו חובות כספיים גדולים לגורמים שונים שלא קשורים למרשי", הוסיף.

עו
עו"ד קובי בן שעיה | צילום:

מהמשטרה נמסר כי בתום הערכת מצב שערכו מפקד מחוז המרכז ניצב מוטי כהן וראש להב 433 ניצב רוני ריטמן, תיק החקירה הועבר ליחידת להב 433.