חיסול פלילי לאור יום: גבר כבן 40 נהרג היום (שישי)  ובתו בת ה-17 נפצעה קל לאחר שמטען חבלה התפוצץ ברכבם בזמן נסיעה סמוך לתחנת הרכבת סוקולוב בהוד השרון. מהמשטרה נמסר כי הרקע לאירוע הוא פלילי, והגבר מוכר למשטרה. בעבר אף העיד האיש נגד ארגון הפשיעה של משפחת רוחן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 17:00 התקבל הדיווח הראשוני על פיצוץ ברכב ברחוב סוקולוב בעיר, סמוך לתחנת הרכבת. צוות מד"א ירקון שהוזעק למקום פינה את הפצוע לבית החולים בילינסון בפתח תקווה במצב קשה, ומאוחר יותר נקבע מותו. אמבולנס פינה את בתו של הנפגע, כבת 17, במצב קל.

זירת החיסול
זירת האירוע בהוד השרון | צילום:

כוחות משטרה וחבלנים רבים הוזעקו למקום, ונסיבות האירוע נבדקות. המטען ככל הנראה התפוצץ בזמן נסיעתם של השניים. כבאים מתחנת הכיבוי של כפר סבא, שנמצאת לא רחוק מהזירה, שמעו את הפיצוץ, הגיעו למקום וכיבו את השריפה. מהמשטרה נמסר כי בתום הערכת מצב שערכו מפקד מחוז המרכז ניצב מוטי כהן וראש להב 433 ניצב רוני ריטמן, תיק החקירה הועבר ליחידת להב 433.

במשטרה הגיבו לדיווחים על זהות ההרוג, והסבירו כי "מטבע הדברים אנו מנועים מלמסור פרטים אודות חקירה מתנהלת, לא כל שכן אודות שאלת היותו של אדם זה או אחר מאויים. נבקש להבהיר כי המשטרה מקיימת הערכות מצב עיתיות סדורות ומוקפדות בנוגע לעדים ופועלת כנדרש בהתאם לתוצרי הערכות המצב".

זירת החיסול, ינואר 2015
המשטרה חוקרת | צילום:

מיקי נמש ויפתח לוי , הפרמדיקים של מד"א שטיפלו בנפגעים, סיפרו : "כשהגענו ראינו במרכז הכביש רכב שעולה באש, מחוץ לרכב ראינו גבר כבן 40 מחוסר הכרה עם כוויות ופגיעה רב מערכתית קשה ביותר. חילצנו אותו והעברנו אותו לניידת טיפול נמרץ שם הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותו תוך טיפול רפואי לבית חולים כשמצבו מוגדר אנוש". בהמשך, כאמור, נקבע מותו של האיש.

לדברי הפרמדיקים, הבת "הייתה בהכרה מלאה ובדרך נס ללא פגיעות חיצוניות, היא סבלה מפגיעת הדף קלה והיא פונתה באמבולנס שלנו לבית חולים". עוד עדכנו נמש ולוי כי "ברכב שעמד מאחורי הרכב שהתפוצץ נהגה צעירה בשנות העשרים, הרכב ספג פגיעת הדף וכריות האויר נפתחו ובדרך נס הנהגת לא נפגעה".

"שמעתי פתאום פיצוץ מאוד חזק ואז ראיתי את הרכב עולה באש, זה נראה כאילו מישהו הטמין שם מטען חבלה והרבה אנשים מסביבי נבהלו", סיפר לחדשות 2 Online עד ראייה.

בהכנת הידיעה השתתפו עזרי עמרם, משה נוסבאום וניר דבורי.