פרקליטות המדינה הגישה הבוקר (שישי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, כתב אישום נגד תושבת העיר בת ה-27 ובן זוגה בן ה-31, לאחר שהרעיבו והתעללו בשלושת ילדיה הקטינים של הנאשמת וגרמו למותו של בנה בן השנתיים וחצי. השניים נאשמים בעבירות של רצח באדישות בנסיבות מחמירות של אכזריות מיוחדת והתעללות גופנית ונפשית, בהזנחת ילדים, בהתעללות בקטין או חסר ישע ותקיפת קטין או חסר ישע הגורמת חבלה חמורה.

לקריאת כתב האישום המלא - לחצו כאן

בכתב האישום, שהגישה עו"ד שרון שוורץ מפרקליטות מחוז דרום (פלילי), מתוארת הפרשה המחרידה, שהסתיימה במותו הטראגי של בנה של הנאשמת. גם שני הילדים האחרים של האישה, בני 5 ושלוש וחצי, עברו התעללות במה שתיארו בפרקליטות כ"אופן קשה ואכזרי באופן מיוחד". גם הם הגיעו למצב של סכנת חיים כתוצאה מהרעבה שגרמה לתת-תזונה.

בפרקליטות מסבירים שהאישה התעללה בילדיה מ-2020, ולא דאגה גם לצרכים הבסיסיים ביותר שלהם. הנאשם בן ה-31, עבר לגור עם אימם של הילדים בחודשים האחרונים, וגם הוא השתתף במסכת ההתעללות. הילדים לא קיבלו טיפול רפואי, מביקורות בסיסיות בטיפת חלב דרך טיפול של רופא ילדים, ועד טיפולי שיניים. מעבר לכך, הם מנעו גישה רציפה למזון ולשתייה, גם מהפעוט שבסופו של דבר מת. בפרקליטות מתארים כי בני הזוג "התעלמו מבכיים, תחינותיהם ובקשותיהם במכוון", ופירטו מקרה בו הגבר הורה לזוגתו להקניט את ילדיה ו"לשתות אל מול עיניהם מיץ, להשמיע קולות של הנאה ולהתעלם מהם במידה ויבקשו דבר מה".

עוד מתואר כיצד בני הזוג הפחידו את הילדים שנכנסו למטבח בכמה הזדמנויות, ואיימו עליהם בעונשים קשים. בחלק מהמקרים שבהם הילדים היו נעולים בשירותים ובחדרם, בני הזוג היו צופים בהם במצלמה אלחוטית, והתעלמו מבקשות העזרה שלהם. במספר רב של הזדמנויות הנאשמים לא החליפו לקטינים טיטולים ולמשך זמן רב הותירו אותם להתבוסס בטיטולים מלאים בשתן וצואה למשך זמן רב.

הבחינה שבנה לא זז, ודיווחה על כך למד"א רק אחרי חצי שעה - ואחרי ששוחחה עם בן זוגה

ב-6 במרץ האם הבחינה כי בנה בן השנתיים וחצי מוטל בחדר ולא זז. היא התקשרה לבן זוגה והודיעה לו שהוא מת. רק כחצי שעה לאחר מכן היא הזעיקה את מד"א, שפינה את הפעוט לסורוקה - שם נקבע מותו כתוצאה מהתייבשות חמורה ביותר והרעבה. "במהלך התקופה שקדמה למותו, סבל הפעוט המנוח ממצב תזונתי ירוד באופן קיצוני, פיגור ניכר בגדילה וסימנים של ההתעללות וההזנחה", ציינו בפרקליטות. שני אחיו של הפעוט שמת הגיעו אף הם למצב של סכנת חיים וסבלו בין היתר מהרעבה ותת-תזונה, עששת קשה ביותר, ריקבון של השיניים, רככת בעצמות ועוד.

"המשיבים גרמו למותו של הפעוט המנוח באדישות והרעיבו אותו למוות", ציינה עו"ד שוורץ בבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה במקביל לכתב האישום. "התנהגותם המסוכנת והחמורה של המשיבים שהתעללו בקטינים באופן קשה והזניחו אותם במשך תקופה ארוכה עת מנעו מהם אוכל ושתייה, לא דאגו לצרכיהם הבסיסיים, לא החליפו להם טיטולים באופן תדיר, עישנו סמים כשהקטינים תחת השגחתם, נעלו אותם זמן רב בחדר סגור, הענישו אותם חדשות לבקרים והתעלמו מבכיים ותחינותיהם במכוון, מלמדים על רשעות ואכזריות".