בית המשפט גזר היום (שלישי) מאסר עולם ו-6 שנים נוספות על אמיר רז, השוטר שהורשע ברצח אשתו דיאנה דדבייב ז"ל לפני שנתיים לעיני ילדיהם. רז הודה באופן מלא במעשים שמיוחסים לו וסיפר על השניות שלפני הירי הקטלני.

רצח דיאנה דדבייב ז"ל:

השוטר שהורשע, שיחזר כי לאחר ויכוח סוער וארוך עם זוגתו הוא הוציא מכספת הבית אקדח והלך למחסן לקחת חבל. אז הוא קרא לילדיו, הושיב אותם על כיסאות קטנים וקשר אותם באמצעות החבל. לאחר מכן לקח סכין מהמטבח, דקר את דיאנה ואז ירה בה למוות. 

אמיר רז, השוטר שרצח אשתו דיאנה דדבייב ז"ל (צילום: N12)
אמיר רז, השוטר שרצח אשתו דיאנה דדבייב ז"ל | צילום: N12

דיאנה רז ז"ל ובעלה אמיר החשוד ברצח
דיאנה רז ז"ל ואמיר רז

רז טען שאותו חבל שימש למשחק כחלק מחוג שבו השתתף אחד הילדים. כשנשאל על ידי התובעת איך הרגיש כאשר ביצע את המעשה - אמר שהיה בניתוק רגשי. "החיים שלנו תמיד היו דרמטיים, מנתקים את הרגש והולכים להיות עם הילדים", אמר. "זאת הייתה שגרה שהיינו רגילים אליה, הנתק הרגשי".

במהלך דיון בטיעונים לעונש לאחר הרשעתו, ביקשה המחלקה לחקירות שוטרים מבית המשפט להכריז על הרצח של דיאנה כ"רצח חריג בחומרתו". מדובר בהכרזה חריגה השמורה למקרים חמורים במיוחד - ותקדימית במקרה של רצח נשים. בית המשפט בחר להטיל על השוטר רז מאסר עולם ו-6 שנים נוספות בכלא.

מריאנה דדבייב, אחותה של דיאנה ז"ל (צילום: N12)
מריאנה דדבייב, אחותה של דיאנה ז"ל לפני מתן גזר הדין לאמיר רז | צילום: N12

במהלך המשפט ולאורך עדותו, הוא הפנה שוב ושוב האשמות כלפי אשתו המנוחה, תיאר את עצמו כ"חייל" וסיפר על הקשיים שאפפו את היחסים של השניים. "פחדתי ממנה", טען. "התביישתי להגיד שאני גבר מוכה נפשית ופיזית. פעם אחת צעקתי לשכנים שיעזרו לי". האחות מריאנה ענתה לו: "חבל שלא צעקת להם לפני שירית בה".