בית המשפט השלום באילת האריך היום (חמישי) בארבעה ימים את מעצרה של אילנה קובר, מנהלת המעון הפרטי בעיר שבו נחשפה פרשת התעללות. הפרשה נחשפה בשבוע שעבר ב-N12. במהלך הדיון, סיפרה נציגת המשטרה כי מדובר ביותר מ-350 מקרים של התעללות ב-21 פעוטות. "מדובר באירוע קשה של התעללות מתמשכת בפעוטות חסרי ישע על ידי מי שהיו אחראים עליהם", אמר בדיון עו"ד רז אלמוזנינו.

השופט שנכח בדיון, סגן נשיא בית המשפט מרדכי לוי, אמר כי אחרי שהוא צפה בארבעה מהסרטונים שבחומר הראיות בתיק, הוא לא הצליח להמשיך לצפות מרוב זעזוע. בית המשפט נעתר לבקשת המשטרה, והאריך את מעצרה של החשודה עד ל-5 ביוני. חקירת האירוע נמשכת.

לדברי נציג התביעה, עו"ד אלמוזנינו, מלבד בעלת הפעוטון, חשודות ארבע סייעות נוספות בהתעללות. "לשם השוואה, כרמל מעודה הורשעה ב-18 מקרי אלימות בעוד שבתיק הזה כבר עתה מדברים ברשות החוקרת על מאות מקרי אלימות מתמשכת ב-21 פעוטות".

גן ילדים, אילוסטרציה (צילום: 123rf)
מאות מקרי התעללות ב-21 פעוטות. גן ילדים | צילום: 123rf

בת אל עמוס, אם לשתי פעוטות מהמעון, סיפרה במהלך הדיון כי "היו לי במעון שני ילדים , אחד בן 3 והשני בן שנה וחצי. הילד הגדול של מרביץ לעצמו ושניהם עם סיוטי לילה. הגדול מספר לי שהקיר מדבר אליו, כנראה בגלל טראומה שהתפתחה עקב בידודו בצינוק חשוך". היא הוסיפה כי "הילד חזר לטיטולים ולמטרנה ומסרב לאכול".

שחר ממן, אמא לבן שנתיים ו-4 חודשים, סיפרה כי "הילד מפחד מחושך, חזר לזרוק דברים ונהיה אלים מאוד". היא הסבירה כי "אנחנו גמורים נפשית, ומבקשים שיעזרו לנו עם טיפולים פסיכולוגיים, ליווי בגנים חדשים. שהמדינה תתעורר". בנוסף לכך, תהתה ממן: "כמה ילדים עוד יהרסו בגלל חוסר פיקוח על הגיל הכי משמעותי?".

בסרטון שהגיע בשבוע שעבר לידי N12 מהמעון הפרטי באילת, נשמעת הגננת צורחת על התינוקות במקום, ובמקרה אחד אף מכה את אחד מהם. על פי טענת ההורים, בתיעוד נשמעת הגננת מכה את אחד התינוקות - שפורץ מיד בבכי. כפי שניתן לשמוע, הגננת צועקת לעבר התינוקות בתוך החדר הסגור, ומקללת אחד מהם: "זוז מפה, זוז לטאה".

אלונה דניאל ממטה המאבק למען הילדים: אין למדינה שום פתרון להגנה על הילדים, הגן הכי וותיק, הכי מומלץ, רשימת המתנה, והורים מעריצים, ובסוף, אמא ערנית והקלטה אחת, הצילו את כל הפעוטות מהתופת. עוד כמה ילדים מצולקים זה ייקח, עד שיבינו שפיקוח חייב להיות עם מצלמות ושמע שלכל הפחות נגישות לכל המפקחות, ועדיף להורים.