תיעוד קשה מהדרום: בסרטון שמגיע היום (שני) ממעון פרטי באילת, נשמעת גננת צורחת על התינוקות. על פי טענת ההורים, בתיעוד נשמעת הגננת מכה את אחד התינוקות - שפורץ מיד בבכי. כפי שניתן לשמוע, הגננת צועקת לעבר התינוקות בתוך החדר הסגור, ומקללת אחד מהם: "זוז מפה, זוז לטאה". בלשי מחלק הנוער של משטרת אילת עצרו את בעלת המעון בת ה-64 ועיכבו סייעת העובדת עמה לחקירה, בחשד למעורבות בביצוע עבירות של התעללות פיזית בקטין ותקיפת קטין חסר ישע ע"י אחראי.

אימה של אחת התינוקות בגן שיתפה בכאב "הילדה שלי עם סיוטים בלילה, ילדים אחרים משתפים שהגננת מרביצה ושולחת לחדר חושך. מתחילת השנה אני מרגישה שמשהו רע עובר על הילדה ים התקפי זעם. הצפתי מול הגננת אבל היא אמרה שהכל בסדר וזה יעבור.

"הילדה חזרה עם מכה על הלחי יום אחד", הוסיפה האם. "זה נורא ואיום. אחד ההורים עמד מאחורי הגן והקליט מה שקרה. אנחנו מרגישים שהמשטרה מטייחת כי יש לגננת קרובת משפחה בארגון - ואנחנו חוששים שעניין לא יטופל. התלוננו במשטרה לפני שבוע. הבאנו הקלטה ואמרו שזה בחקירה, אבל לא מעדכנים אותנו בכלום".

גן ילדים, אילוסטרציה (צילום: חדשות)
"הילדה חזרה עם מכה על הלחי יום אחד". חשד להתעללות בגן ילדים באילת, אילוסטרציה | צילום: חדשות

בהודעה שכתבה הגננת להורי התינוקות בימים האחרונים היא כתבה: "הורים אני רוצה שכולם ידעו ושתהיה שקיפות בגן. לצערי מנעו זאת ממני ביום ראשון בשבוע שעבר כשלקחו את המצלמות לבדיקה במשטרה. ביקשו ממני שלא לדבר עם אף הורה ולא להסיק מסקנות עד שיקראו לי למשטרה. נתנו לי את האפשרות להמשיך לעבוד ..ולא הייתה שום דרישה לסגור את הגן. עדיין לא קראו לי ואף אחד עדיין לא שוחח איתי - למרות שאני כל הזמן בודקת כדי שאוכל לדבר איתכם ההורים".

"אבל היקדימו אותי ופרסמו הקלטות שמע לפי מה שמגיע לאוזני בהם אני צועקת בחצר", הוסיפה הגננת בהודעה להורים. "נכון, לא מכחישה כשיש סכנה של ילד שיכול להיפצע או לסכן את עצמו,  לכן אני מעדיפה לצעוק ולמנוע את הסכנה. אבל טובי הנפש במקום להיכנס לגן ולצעוק עליי חזרה הרי יש קודן העדיפו לרוץ עם זה למשטרה ואלכם ההורים.

עוד הוסיפה הגננת: "אני מאוד מצטערת שלא יכולתי לדבר איתכם לפני שתשמעו זאת מאחרים. בעקבות המקרה היו מספר הורים שבחרו לעזוב את הגן, למרות שעדיין אין תשובה מהמשטרה. כל שנותר לי הוא לחכות לעדכון מהמשטרה. אני זמינה לכל שאלה או בעיה. אשמח שתדברו איתי״.

אלונה דניאל ממטה המאבק למען הילדים מסרה: ״בשבועות האחרונים, מגפת ההתעללות אשר בימים רגילים עומדת על מספרים בלתי נתפסים, משתוללת כאש בשדה קוצים. עצוב לומר, אבל כבר כמעט נואשנו מהמדינה. ובימים אלו פרסנו סיירות הורים בכל הערים מאילת ועד קריית שמונה. הבנו שהאחריות למוגנות הילדים היא בידינו. אבל למדינה שמפקירה את הילדים שלה, יש הרבה חשבון נפש לעשות!".

ממשטרת ישראל נמסר: משטרת ישראל חוקרת חשד להתעללות בפעוטות במעון פרטי בעיר אילת - מנהלת הגן נעצרה לחקירה. חקירת המשטרה הסמויה החלה בסוף השבוע האחרון, בעקבות תלונות שהתקבלו במשטרת מרחב אילת ע"י הורים לפעוטות המטופלים במעון פרטי, בהן עלו חשדות לכאורה למעשי אלימות שנוקטת בעלת המעון כלפי הפעוטות.

מיד עם קבלת הדיווח החלו החוקרים בחקירה מואצת, במסגרתה ביצעו פעולות חקירה סמויות וגלויות שכללו איסוף ראיות וממצאים. לפני זמן קצר, עצרו בלשי מחלק הנוער את בעלת המעון  בת ה-64 ועיכבו סייעת העובדת עמה לחקירה, בחשד למעורבות בביצוע עבירות של התעללות פיזית בקטין ותקיפת קטין חסר ישע ע"י אחראי. בכוונת המשטרה, לבקש להאריך מעצרה של בעלת המעון, ככל ויידרש.