בית משפט השלום בתל אביב גזר הבוקר (שני) 10 שנות מאסר על ערן אזולאי, דורס הילד ברק חורי ז"ל ביום הכיפורים לפני שנתיים. בית המשפט גזר על אזולאי תשלום קנס בגובה 20 אלף שקלים נוסף על פיצויים בסך 150 אלף שקלים, ופסל את רישיונו ל-20 שנה.

בערב יום הכיפורים לפני כשנתיים, סמוך לשעה 19:00 בערב, נהג אזולאי ברכבו בכביש 4 לכיוון צפון, לאחר ששתה אלכוהול, במקום שבו הייתה תנועת כלי הרכב בכביש מועטה ואיטית, נוכח כניסת יום הכיפורים. באותה העת רכב חורי ז"ל בן ה-13 על אופניו בנתיב נסיעתו של אזולאי ולפניו בכביש. במהלך רכיבתו, עצר חורי ז"ל על מנת לשאול עוברת אורח לכיוון נסיעתו. משהגיע אזולאי אל מקום עצירתו, פגע בנער בעוצמה עם חזית רכבו. בשל כך, נפצע חורי ז"ל באורח אנוש וזמן קצר לאחר מכן נפטר מפצעיו - כך על פי כתב האישום שהוגש על ידי פרקליטות מחוז ת"א.

משפחתו של ברק: "אנו תקווה שגזר הדין החד משמעי ימנע ממשפחות נוספות לחוות את הטרגדיה הנוראית שגרם הנאשם"

במהלך שלב הטיעונים לעונש העיד אביו של ברק ז"ל, איציק חורי: "ברק כבר לא יזכה לצו החיים ולא יוכל לממש את פרץ הרעיונות שהגה והכשרון בו התברך. בשמו של ברק בני ז"ל, וגם בשמם של אלפי – רבבות ילדים, בני נוער ואנשים הישוב, שעלולים להפגע מהתנהגות פלילית מסוג זה, ביום כיפור, או בכל יום אחר, בכביש, ברחוב, ובכל בסביבה בה כולנו אנו חיים ופועלים, ראוי שתצא מכאן אמירה ברורה בהתאם לנסיבות החמורות של המקרה הזה. רק בענישה הולמת יוכל לצאת מכאן מסר חברתי וגם ציבורי חד ונוקב".בגזר הדין, ציין השופט ציון קפאח כי "אופן נהיגת הנאשם ותוצאתה הנוראה פגעו בערך קדושת החיים ובחובה להגן על שלמות גופם ונפשם של המשתמשים בדרך ובכללם רוכבי האופניים. המעט שבאמירה זו מכיל את המרובה ואין בו כדי לבטא את עוצמת הפגיעה בקדושת החיים שהינה הערך הנעלה מכל בחברה מתוקנת ונאורה".

ממשפחתו של חורי ז"ל נמסר: "אנו הוריו ואחיו של ברק חורי ז"ל מברכים על גזר הדין ומבקשים להודות לרשויות אכיפת החוק ולבית המשפט הנכבד. המעשים החמורים שבוצעו על ידי הנאשם חייבו ענישה מחמירה וראויה, כפי שנקבע היום. שום עונש שבעולם לא יוכל לכפר על עוצמת האסון שהמיט הנאשם עלינו ועל נטילת חייו של ברק יקירנו, ואנו תקווה שגזר הדין החד משמעי ימנע ממשפחות נוספות לחוות את הטרגדיה הנוראית שגרם הנאשם לברק ולנו"."בנובמבר 2021 היה אמור ברק חורי ז"ל לחגוג את בר המצווה שלו. במקום זאת, כחודשיים קודם לכן, כבה פתיל חייו", מסרה עו"ד רותם נוימן וסרמן מפרקליטות מחוז תל אביב, לאחר קבלת גזר הדין. ביום היחיד בשנה שבו הולכי הרגל ורוכבי האופניים מחליפים את המכוניות, שעט לעברו הנאשם במהירות. תופעת הקטל בכבישים, שמלווה את חיינו כאן באופן קבוע ומתעצם – היא לא גזירת גורל. הטלת ענישה משמעותית ומוחשית על ידי בתי המשפט היא נדבך משמעותי במאבק בתופעה, וזאת בייחוד כשמדובר בעבירות המבוצעות תוך קלות דעת".