מעצרו של ערן אזולאי, הנהג שחשוד בדריסה של נער בן 12 בערב יום הכיפורים, הוארך הלילה (בין חמישי לשישי) עד יום ראשון. אזולאי הורשע בעבר פעמיים בנהיגה בשכרות, ובפעם אחת מהן גם היה מעורב בתאונת דרכים. נטע שפיר, עדת ראייה לתאונה הקטלנית בערב יום כיפור שבה נדרס למוות ילד בן 12 בכביש 4, סמוך לגבעת שמואל, בזמן שרכב על אופניו, סיפרה כי "הרכב הגיע במהירות מטורפת". היא הוסיפה בפוסט שכתבה בפייסבוק כי הרכב "לא ניסה לזוז הצידה, לא ניסה לבלום, נסע דוך אלינו". 

שפיר, שרכבה סמוך לילד, תושב רמת גן, כתבה כי "לפני שעתיים בדיוק רכבתי להנאתי על כביש 4. חבורות הרוכבים עדיין לא הגיעו, היינו על הכביש רק אני ועוד ילד-נער מתוק. כשחלפתי על פניו האטתי ואמרתי לו שלום בחיוך. משהו בו שבה את ליבי". נטע תיארה את השתלשלות האירועים לאחר התאונה: "צרחתי באימה ורצתי לשוליים, קיוויתי שהילד גם הוא ברח. אבל אחרי שבריר שנייה שמעתי קול נפץ זוועתי של התנגשות. אחריו ירד עלי ענן אבק מסמא, וריח נורא של שריפה. הצילו, צרחתי, הצילו. ורק חיפשתי בעיני את הילד. ולא ראיתי אותו. לא ילד ולא אופניים".

זירת התאונה שבה נהרג ילד בן 12 (צילום: אנשי הדממה)
זירת התאונה שבה נהרג הנער | צילום: אנשי הדממה

עדת הראייה הוסיפה: "צרחתי כמו מטורפת. איפה הילד, צרחתי. היה פה ילד, תזעיקו עזרה. הכביש היה מלא שברים. האופניים התרסקו ועפו כמה עשרות מטרים קדימה. והילד המתוק מדבש, שרק השנייה דיברתי איתו, עף עוד יותר רחוק, התרסק ואיבד הכרה".

 

 
בתאונה נוספת ביום רביעי בערב, יואב אברביה בן ה-11 נפצע קשה מפגיעת מכונית בעת שרכב על אופניים סמוך לכפר שמריהו. "יואב נסע עם חבר באופניים כמו כל שנה ביום כיפור", סיפרה אימו יפעת. "הוא היה עם קסדה, מגנים וכל הדברים שצריך. נהגת שנסעה אחריו, לא הבחינה בו, נכנסה בו בעוצמה והעיפה אותו לצד השני של הכביש. האנשים שהיו באזור הזעיקו אמבולנס ולקחו אותו לאיכילוב".

יואב נפצע באורח קשה מפגיעת רכב במחלף המעפילים בכביש 20. הוא פונה במצב לא יציב לבית החולים איכילוב, שם הרופאים נאבקים על חייו.

"יש לו פגיעה בראש, הוא מורדם ומונשם", תיארה האם והוסיפה: "יש לו גם חתכים ומכות בחלקים שונים בגוף. החבר שהיה התקשר לאבא שלו ומיד שהוא הבין איפה הם, הוא התקשר גם לבעלי".

"הם נסעו בצד הכביש, היו מאוד זהירים ואז הנהגת, לטענתם, באה במהירות גבוהה והעיפה אותה לצד הדרך", הוסיפה יפעת כשנשאלה מה היא יודעת על מה שהתרחש. "הם תמיד נוסעים באזור, אבל לא מגיעים לשם בדרך כלל. כמו כל שנה הזהרתי אותו לרכוב לפי הכללים ולפי ההוראות, אנחנו תמיד חוזרים על הכול. המסר שלי לנהגים – סעו לאט, בטח ביום כיפור".

מוקדם יותר אתמול בערב, נפגע באורח אנוש ילד בן 12 בעת שרכב על אופניים בכביש 4, סמוך לגבעת שמואל. צוות מד"א פינה אותו לבית החולים שניידר, שם נקבע מותו. הנהג הפוגע ,תושב באר-יעקב בשנות ה-40 לחייו, נעצר בחשד שהיה שיכור.

במהלך יום הכיפורים הוזנקו צוותי מד"א לטפל ב-2,583 בני אדם, מתוכם פונו 1,838 לקבלת טיפול רפואי. 239 בני אדם התעלפו, התייבשו וחשו ברע עקב הצום. 226 בני אדם נפצעו ונזקקו לטיפול רפואי מפגיעת אופניים, גלגיליות, קורקינטים וסקייטבורד.