פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (רביעי) כתב אישום נגד יעקב בן אברהם, בן 70, מהרצליה בגין רצח בנסיבות מחמירות של רעייתו. לפי האישום, בן אברהם דקר את אשתו בעקבות סכסוך סביב חלוקת רכוש, כשהיא ישובה על כורסה בסלון דירתם וללא יכולת להתגונן מפניו.

יעקוב ויעל בן אברהם ז"ל היו נשואים כ-35 שנים והתגוררו יחד עם בתם. המנוחה הביעה במספר הזדמנויות את הרצון להתגרש וביקשה מהנאשם לעזוב את דירתם המשותפת. סמוך לרצח, התגלעו בין השניים ויכוחים ומחלוקות רבים סביב חלוקת הרכוש לאחר הגירושין. יום לפני הרצח המנוחה חזרה בה מההסכם בעניין חלוקת הרכוש וביקשה פעם נוספת מהנאשם שיעזוב את הדירה.

ב-1.11.2022 כשהמנוחה יושבת בכורסה בסלון הבית, הנאשם לקח סכין והחל לדקור אותה במקומות שונים בגוף, בעוד שהמנוחה מנסה להתגונן מפניו ללא הצלחה. לפתע נשברה הסכין והמנוחה ניסתה להימלט מהסלון לכיוון דלת הכניסה של ביתם. אז נטל הנאשם סכין נוספת, הלך אחרי המנוחה והמשיך לדקור אותה באמצעות הסכין השנייה עד שהמנוחה התמוטטה ונפלה בפתח הדירה. אותה עת יצא שכן מפתח דירתו הסמוכה וצעק לעבר הנאשם שיחדל ממעשיו, אך ללא הועיל. לאחר הרצח הנאשם שטף את הסכינים. מותה של המנוחה נקבע במקום.

הפרקליטות ביקשה את הארכת מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים. בבקשת המעצר שהוגשה במקביל ציינה עו"ד חסון: "המנוחה נרצחה בדרך אכזרית, כשהמשיב דוקר וחותך אותה מעל ל-50 פעמים והכל תוך מאבק וניסיון שלה להימלט ולהציל את חייה. ניסיונותיה של המנוחה לצאת את פתח הדירה ולהציל עצמה נתקלה בנחישות המשיב להמיתה ששב ודקר אותה פעם אחר פעם, גם לאחר שכוחותיה לא עמדו לה והיא שכבה ללא תזוזה מתבוססת בדמה".

לינוי, בתם של בני הזוג, נעצרה ונחקרה אף היא בחשד למעורבות ברצח לאחר ששהתה בדירה בזמן האירוע, יצאה מהדירה ודיווחה למשטרה רק שעתיים לאחר מכן. סנגורה, עורך דינה, ניר דוד מסר מטעמה: "במקום להניח לה להתאבל, במשטרה חקרו בת כואבת על מות אימה האהובה. לא הוגש נגדה כתב אישום וגם לא יוגש נגדה כתב אישום משום שהיא צחה כשלג". 

עו"ד ליאור אשכנזי
עו"ד ליאור אשכנזי