אישה בת 68 נמצאה היום (שלישי) מחוסרת הכרה בביתה בהרצליה. צוותי מד"א שהגיעו למקום ראו כי היא ללא סימני חיים ונאלצו לקבוע את מותה. מהמשטרה נמסר כי האישה נדקרה למוות, ועצרו את בעלה בן ה-70. הזוג לא מוכר לרווחה. הרקע ונסיבות האירוע בבדיקה.

כבר עם הגעת השוטרים הודה הבעל וסיפר כי דקר את אשתו באמצעות סכין מטבח, ואמר לחוקרים "לא היה לי מה להפסיד". אחד השכנים הוא זה שהזעיק את המשטרה, לאחר ששמע צעקות מתוך הבית. עולה החשד כי האישה רצתה להיפרד מבעלה והדבר הוביל לוויכוח על הרכוש שלהם, שבסופו הגבר דקר את אשתו מספר פעמים.  

שכן של השניים סיפר: "הבן שלי העיר אותי כי שמע צעקות, כשיצאתי אל חדר המדרגות ראיתי את הזוועה; אישה שרועה בחדר המדרגות. לא האמנתי כשראיתי את זה. זוג שקט. לא מאמין שזה קורה אצלנו בבניין".

לפני מספר חודשים האישה דיווחה למשטרה על ויכוח שהיה לה עם בעלה, אך לא הוגשה תלונה בנושא. שוטרים שהגיעו למקום לא זיהו סימני אלימות על גופה והאירוע נסגר. כמו כן, נמסר כי ישנה תלונה על ויכוחים מלפני 25 שנה. 

יו"ר נעמת, חגית פאר: "ביום הבחירות יש מי שבחר לגדוע את חייה של אישה נוספת בישראל. כולי תקווה שהממשלה הבאה שתקום, לא משנה איזו, תציב את נושא המאבק באלימות במשפחה כחלק מסדר עדיפויותיה ולא רק לפני בחירות ובמסגרת קמפיינים".

ראש עיריית הרצליה משה פדלון: "אנו נדהמים לנוכח המעשה המתועב. לא יעלה על הדעת שאישה תיפגע מפעולת אלימות בתוך כתלי ביתה. הנתונים הקשים מעידים שהאלימות כלפי נשים היא בעיה חוצת גבולות, מגזרים ומעמדות סוציו-אקונומיים. בעיית האלימות היא נגע חמור שיש לנסות להילחם בו באמצעות כלים של חינוך, תמיכה ויד נחרצת של גורמי אכיפת החוק. בעקבות האירוע החמור העירייה תעניק תמיכה וסיוע נפשי לכל מי שיפנה מקרב תושבי העיר והשכונה".