משפט הדיבה של ראשי הממשלה לשעבר: בעקבות העדות של הדס קליין בתיק 1000 (משפט נתניהו), עורך דינו של אולמרט ביקש לזמן את קליין ולזמן שוב את שרה נתניהו לעדות - או אחת מהשתיים. אולמרט טוען כי שרה נתניהו שיקרה בעדותה בתביעת הדיבה נגדו כשאמרה שהיא לא שותה אלכוהול. מאוחר יותר בית המשפט דחה את הבקשה.

קללות באולם ו"רגע מביך": קרב הבוץ בין אולמרט לנתניהו | העדים והפרקליטים במשפט הדיבה מדברים

אמיר טיטונוביץ, עורך דינו של אולמרט, הגיש היום "בקשה מטעם הנתבע להגשת ראיות מפריכות". במסמך הוא מבקש ששרה נתניהו "ו/או גברת הדס קליין" יתייצבו לדיון נוסף – זאת לאחר שנשמעו כבר חמש עדויות במשפט, לבקשת אולמרט.

הבקשה התייחסה לעדותה של הדס קליין - שהחלה למסור את גרסתה בתיק 1000 בשבוע שעבר - וסיפרה על אספקת האלכוהול לבית המשפחה. לטענתו, מעדות קליין "עולה האפשרות הסבירה שלפיה התובעת העידה עדות שקר". למרות הבקשה, בית המשפט החליט שלא לזמן את קליין לעדות נוספת.

"שותה בכמויות גדולות ומנסה להסתיר"

בפנייה צוין כי שרה נתניהו הצהירה בבית המשפט: "אני אף פעם לא שותה אלכוהול". לדברי עורך דינו של אולמרט, "השאלה אם התובעת מספר 2 (שרה נתניהו) נוהגת לשתות לשוכרה ואם לאו רלוונטית עד מאוד בתביעה". עוד עקץ: "קיימת חשיבות רבה במיוחד לשאלה אם בעדויותיהם משפחת נתניהו דייקו והעידו את האמת בלבד. ככל שיתברר ששיקרה בעדותה, שלפיה היא אף פעם לא שותה אלכוהול, תהיה לכך השלכה רבה על התביעה כולה".

הדס קליין (צילום: N12)
הדס קליין בבית המשפט, בשבוע שעבר | צילום: N12

"העדויות והראיות שהוצגו בפני בית המשפט מעידות על כך שהתובעת מספר 2 נוהגת לשתות אלכוהול בכמויות גדולות מן הסביר ושהיא מנסה להסתיר זאת מעיני כל. עוד הובאו ראיות לכך שככל הנראה כתוצאה מהשתייה הרבה, אשר אינה מסייעת להפרעות הנפשיות שלה, התובעת מספר 2 נתקפת בהתקפי טירוף אשר במהלכם היא נעשית אלימה וצרחנית ואינה שולטת במעשיה ובדבריה".

עוד ציין כי אולמרט הביע את דעתו הנחרצת "שלפיה התובעת מספר 2 מהווה צלע במשולש – שלושת התובעים – אשר ההפרעות הנפשיות שלהם מזינות אלה את אלה, באופן שמשפיע על גורלם של אזרחי מדינת ישראל ותושביה".

עו"ד טיטונוביץ מציין כי קליין סיפרה על "דרישות תכופות" לאלכוהול מצד שרה נתניהו: "מדובר בכמויות אדירות של בקבוקי שמפניה ורודה שנועדו לשימושה של התובעת מספר 2 עצמה". עוד הסביר מדוע פנה בנושא רק עכשיו: "עד שהנתבע שמע אודות עדותה של גב' קליין במשפט הפלילי מאמצעי התקשורת הוא לא ידע וגם לא היה יכול לדעת שאלה הדברים שהיא תעיד" – ועל כן לא כלל אותה עד כה ברשימת העדים. למרות זאת, בקשתו סורבה - והמשפט ממתין להכרעה לאחר שמיעת העדויות, שהתרחשה כולה ביום דיונים אחד.