תחילתה של העדות הדרמטית במשפט נתניהו: הבוקר (שני) החלה עדותה של עדת מפתח בתיק 1000, הדס קליין, העוזרת האישית של אנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר. קליין מעידה על אספקה חריגה של מתנות, סיגרים ושמפניות לראש הממשלה לשעבר נתניהו ורעייתו שרה, לצד הבנה של אנשי העסקים כי אם המתנות ייפסקו - הם לא יוזמנו יותר לבלפור. זו צפויה להיות עדות סוערת, ויש לה חשיבות קריטית בנוגע לתיק 1000 שבו נאשם נתניהו במרמה והפרת אמונים. "היה מרגש, זה חלק ממילוי אזרחות", אמרה קליין בסיום עדותה. "מה שנדרש עושים".

דקה אחר דקה מאולם ביהמ"ש

13:27: "היינו מאוד דיסקרטיים, לא סיפרנו לאף אחד למי זה מיועד", העידה קליין על אספקת המתנות. השופט משה בר-עם העיר לה כי "זה לא שנדרשתם להיות דיסקרטיים, זה היה שיקול שלכם", וקליין השיבה: "הייתה תחושה שאנחנו צריכים". השופט שאל: "האם קיבלתם דרישה להיות דיסקרטיים?", וקליין השיבה: "כשאומרים לי שימי במעטפה או בשקית אטומה...".

"אני חשתי שהכמויות עלו והתגברו", העידה. "הפחד נמוג קצת, פחות היה הדוק. כשהגעתי לחקירת המשטרה אמרתי שאני לא יודעת להגיד חשבונות. הוצאתי את כל הקלסרים, החשבוניות והקבלות. ראיתי את כמויות החשבוניות של הסיגרים ואת ההתפתחות אז ראיתי מסה שעולה ועולה ועולה. תוך כדי תנועה לא הרגשתי את זה אפילו".

משפט נתניהו: הדס קליין (צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90)
הדס קליין | צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90

"כל ביקור אצלנו בבית ינאי (ביתו של פאקר) - מינימום שתי שישיות ושתי קופסאות סיגרים", העידה. "לא קרה שבאו אלינו לארוחה בבית ינאי ולא העמסנו".

13:05: קליין המשיכה להעיד על הדרישות החריגות מצד הזוג נתניהו וציינה כי באחת הפעמים מילצ'ן הזהיר את פאקר: "אם תגיע פעם אחת (לבני הזוג נתניהו) בידיים ריקות, לא תוזמן לשם יותר".

"באמצע הלילה אני מקבלת טלפון ממר נתניהו איך מפעילים את הטלוויזיה (בבית של פאקר), ואני לא יודעת", סיפרה. "שאלתי את פאקר אם זה מקובל עליו, הוא אמר בהחלט שכן ועשינו כל מה שהתבקשנו". 

עוד העידה: "קיבלנו טלפון שצריך דחוף קופסת סיגרים למשרד ראש הממשלה. אמרתי לארנון שזו חציית גבול שאני לא מכירה, שיונתן לא מכיר, כי אנחנו תמיד מביאים לבלפור".

"כשנוסעים לירושלים אי אפשר לבוא בידיים ריקות"

12:37: בשלב זה קליין החלה להעיד על המתנות שהעניק ג'יימס פאקר לנתניהו: "אחד הדברים שארנון לימד את ג'יימי, מלבד אהבת ארץ ישראל, הוא אמר לו 'שכשנוסעים לירושלים אי אפשר לבוא בידיים ריקות'. הוא גם אמר לו מה ההעדפות".

קליין המשיכה: "ג'יימס היה לפעמים אצלנו כשהם (נתניהו) באו. תמיד נתנו, זה היה גלוי, אפילו לא סוד גלוי. ג'יימס כג'יימס היה מאוד נדיב, ברמה מוגזמת, מוחצנת. הוא אמר ליונתן ולי 'תקנו כל דבר'. יש לי כרטיס אשראי גם של ארנון וגם של ג'יימס פאקר - אם ארנון ידע כל רכישה וכל יציאה, אצל ג'יימס זה לא היה". לדבריה, פאקר "מאוד שמח להעניק לשרה ולביבי, הוא אמר תמיד 'שיהיה'".

ג'יימס פאקר. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
ג'יימס פאקר, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

על השאלה כיצד מילצ'ן הגיב להצטרפות של פאקר להענקת המתנות, השיבה: "הייתה לו הקלה. הוא שמח שיש מי שמשתתף אתו בעלויות האלה. יכולנו לתת כמויות יותר גדולות, כי לא כל המסה יושבת עליו".

לדבריה, לא נראה לה שהיה משנה לבני הזוג נתניהו ממי הגיעו המתנות. "שרה ביקשה מפתח לבית של פאקר בקיסריה וקיבלה", ציינה קליין. "יש אזעקות. החבר'ה מאוסטרליה צופים במצלמות. היא התקשרה לגשת לקחת (מתנות) מהבית, אמרתי ליונתן אם אפשר לנטרל אזעקות והיא תיכנס. צלצלתי לאוסטרליה, ביקשתי אישור, זה בית יקר מאוד עם אומנות. אישרו לי כי זה ראש הממשלה ורעייתו - ונטרלו את האזעקה מרחוק. שרה הלכה עם מאבטח. הסברתי לה היכן השמפניות והסיגרים, היא התקשרה להגיד שלקחה והכל בסדר". לדבריה, "פאקר שמח אבל הוא מעולם לא היה אקטיבי בליזום מתנות".

12:00: קליין העידה בקול חנוק: "אני כבר שש שנים עוברת... החיים שלי עברו תהפוכות. ייתכן שביום מן הימים אאבד את הפרנסה שלי, אפילו מישהו מהצוות הקודם אמר לי שיעיפו אותי ואת יונתן (הנהג של מילצ'ן) 'בוולה'. הגעתי באומץ לב ואמרתי את הדברים לפי הערכים שההורים שלי לימדו אותי".

היא המשיכה "שרה אמרה שיונתן ואני גנבנו יחד והשתמשתי בכרטיס אשראי של ארנון 'פתוח'. אני מאוד נפגעתי, האם אין גבול, לא בכל מחיר אתה פוגע במישהו אחר כדי להגן על עצמך. עשיתי מעשה שאבא שלי זכרונו לברכה ואימא שלי שחולה מאוד - היו גאים בי על זה".

עורכי הדין בתיק 1000 (צילום: N12)
נציג הפרקליטות אלון גילדין וסנגורו של נתניהו עו"ד עמית חדד | צילום: N12

11:49: על השאלה מתי מילצ'ן והיא קיבלו מתנות מנתניהו, השיבה קליין: "קיבלנו מחזיק מפתחות של מדינת ישראל, היה כתוב 'בנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל'. באחת הפעמים קיבלנו מתנה מהפיראט האדום". לדבריה, היא לא זוכרת באיזה צעצוע מדובר.

"ארנון לא התנדב לקנות מתנות, אי אפשר להגיד 'לא' כי הוא רה"מ"

11:45: קליין העידה שלמרות המתנות הרבות שהועברו לנתניהו, היא לא חשבה שמדובר במעשה פלילי.  "מבחינתי האישית, אצלי בבית לא אהבנו את זה, אבל זאת העבודה שלי. במקומות שחשתי שזה לא בגבולות האתיקה אז באחת הפעמים אמרתי לארנון 'אם תיתן לי הוראה לעשות את זה, תפטר אותי עכשיו' - וזה לא קרה".

11:33: נציג הפרקליטות שאל את קליין אם היא קיבלה תגובות מנתניהו על כך שהם לא העבירו מספיק מתנות, וקליין השיבה: "זה היה סיפור חיינו, ארנון לא התנדב לקנות מתנות". לדבריה, "אי אפשר להגיד 'לא' כי הוא ראש הממשלה".

קליין סיפרה: "ארנון אמר לי 'זה מתחיל להיות מטורף הכמויות האלה, תגידי לה שרואה החשבון שלנו התחיל לשאול שאלות'. ארנון חשש, אמרתי לו ששרה לא תקנה את הסיפור על רואה החשבון. היא אמרה לי שזה לא נשמע לה אמיתי. בנוסף, היא אמרה שהם קיבלו ייעוץ משפטי, שלמעט דירה אפשר (לספק מתנות). ארנון שאל אותי מי היועץ המשפטי, לא ידעתי. הוא אמר תכתבי על פתק כדי שיהיה לנו גיבוי".

לדבריה, מילצ'ן אהב להגיד "אני חבר של ראש הממשלה" ו"הוא נכנס לשם עם דלת פתוחה, היה לו טלפון פתוח שם".

התמונות יחזקו את גרסת נתניהו?
נתניהו ומילצ'ן | צילום:
הדס קליין (צילום: N12)
הדס קליין בבית המשפט | צילום: N12

11:23: קליין מעידה על הדרישות החריגות מצד הזוג נתניהו: "מגיע טלפון ממר נתניהו, יש פגישה עם בוז'י הרצוג לקראת כינון ממשלה. אני אומרת שאני נוסעת (טסה). ארנון אומר 'את חייבת להיות, את לא נוסעת'. אני מבקשת לשנות את היום, אומרים לי 'יש סרט ששרה רוצה לראות, את תשני את הטיסה'. אם נתתי שלושה בקבוקים של שמפניה, הייתה תלונה למה רק שלושה".

"ארנון הסביר לפאקר שנותנים מתנות"

11:10: קליין העידה על השיטתיות באספקת ארגזי השמפניות לבלפור: "אנחנו עוברים ללא בידוק שם, מכירים אותנו. אב הבית מכניס אותנו, זה כבד. שרה ביקשה ממני ולא ממש הגבתי, אבל אז ארנון קיבל טלפון לפני ערב פסח וצלצל אליי שחייבים. אירחתי 40 אורחים בליל הסדר - ואני נוסעת לבלפור. מתקשרים אליי מהבית, אני מאחרת לליל הסדר, אבל ידעתי שעשינו את זה כדי שיהיה לנו שקט".

10:50: קליין ממשיכה בעדותה על המתנות שסופקו לנתניהו: "ארנון הסביר לפאקר שנותנים מתנות. פאקר אמר - 'מה שרוצים, אל תשאלו אותי אפילו. תקנו ותקנו ותקנו'". לדבריה, בעבודה השוטפת עם מילצ'ן הוא היה מעודכן על כל רכישה: "אצל ארנון אני לא משלמת עד שארנון יודע, יש לנו טבלאות מסודרות של אקסל, עוברת עם ארנון משפט משפט, כל דבר - לא קונים שום דבר בלי אישור של ארנון".

משפט נתניהו: ד"ר אלון גילדין (צילום: N12)
ד"ר אלון גילדין | צילום: N12
ארנון מילצ'ן (צילום: חדשות 12)
ארנון מילצ'ן | צילום: חדשות 12

קליין העידה על אירוע שבו נתניהו לא היה שבע רצון מהסיגרים שהוא קיבל כשחזרה מנסיעה לקובה. לדבריה, דובר על שני סוגים של סיגרים, 56 ו-54, ונתניהו התעקש על 56. "הוא (מילצ'ן) אמר לי 'את לא נתת את הסיגר הנכון', נתניהו כועס'. אמרתי לו 'תסביר לו שאין, זה מה שמצאנו'. חיפשתי כל הנסיעה שלי ולא מצאתי. השתדלתי מאוד וחזרתי ללא. נסעתי למחרת היום לשבעה של מאיר דגן ז"ל, קיבלתי טלפון ממר נתניהו לשאול אם מצאתי לו בקובה את הירוקים האלה, התנצלתי שלא מצאתי". לדבריה של קליין, מילצ'ן עצמו או בני משפחתו לא מעשנים סיגרים.

קליין סיפרה שפעם מילצ'ן קנה סיגרים למישהו אחר ונשארו מספר סיגרים מהחבילה, אבל היא פחדה לתת אותם לנתניהו כי "זה לא טרי". עוד הוסיפה: "זו הפעם היחידה שקנינו סיגרים למישהו אחר".

"הייתי זהירה בחקירה, לא רציתי לעשות עוול למישהו, אבל את הסיגרים הייתי יכולה לכמת", ציינה. לגבי השמפניות, קליין הדגישה כי היא חשבה רבות לפני החקירה על הכמויות, כי גם מילצ'ן ואמנדה שתו. "קנינו כמויות, אז קיבלנו ב-270 במקום 400 ומשהו. קנינו רק שישיות. היינו רוכשים כמויות גדולות של קרטונים של שמפניות. למדנו מהניסיון שאם אין לנו וזה ערב חג אז אני נתקעת. לכן נערכנו תמיד, תמיד היה לנו מלאי".

"ארנון היה אומר 'שרה ביקשה, דברי איתה'"

10:30: קליין העידה כי במסגרת עבודתה היא נחשפה למתנות שניתנו לזוג נתניהו: "כמובן, אני הייתי זו שנתנה את הדברים. מן הסתם ארנון לא סוחב משקאות. אם מדובר על שמפניות, יונתן (אחד מעובדיו של מילצ'ן) ואני היינו אחראים על לוגיסטיקה. גם ארנון היה אומר 'שרה ביקשה, דברי איתה'. סיגרים - כשארנון נוסע עם יונתן לבלפור, בתיק שלו יש את קופסאות הסיגרים. אני כמובן רכשתי אותם, יונתן ואני. תכשיטים למשל, אני נסעתי לקיסריה ונתתי פיזית לשרה בבית שלה בבריכה מעילים שרכשתי".

עורך דינו של נתניהו, עמית חדד, התנגד לתשובתה של קליין בטענה כי כתב האישום לא מדבר על מעילים שניתנו במתנה ולכן אי אפשר להרחיב את מסגרת האישום באמצעות העדות. עו"ד חדד טען כי שרה נתניהו כלל לא נאשמת בתיק, ולכן העדות לגביה לא רלוונטית.

10:17: נציג הפרקליטות ד"ר גילדין שאל את קליין מה מקור ההערצה של פאקר לנתניהו, והיא השיבה: "הכוח, הוא התרשם ממנו כאיש שיכול להציל את מדינת ישראל. צריך להכיר את הדמות של ג'יימס פאקר". לדבריה, "הוא היה איתי באוטו כשהוא בכה, נלחץ מאוד מהזוג נתניהו. אני רק רוצה להמחיש את הקרבה בינינו". קליין הוסיפה: "אני לא יודעת אם אני צריכה להגיד את זה, אבל הוא הכיר את יוסי כהן ראש המוסד ואמר שהוא המרגל מספר 1".

קליין העידה על הקשר הקרוב בין משפחת נתניהו לפאקר: "מהרגע שהבית (של פאקר) היה מוכן בקיסריה, הם היו משתמשים במתקנים כשהוא היה, וגם כשהוא לא היה". על השאלה באילו נסיבות היה לה קשר ישיר עם בנימין נתניהו ואנשי לשכתו, השיבה קליין: "עם אנשי הלשכה כל הזמן, עם מר נתניהו מספר פעמים לא קטן. כשהוא הגיע לבית ינאי כל הצוות היינו שם. זה מתחיל מזה שלוקחים את הסיגרים, זה עובר מאחד העובדים, עובר דרך רומן חבר של יאיר נתניהו שנסדר לו עבודה".

בנימין נתניהו בכניסה לאולם בית המשפט (צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90)
נתניהו בכניסה לאולם בית המשפט, ארכיון | צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90

קליין העידה כי נתניהו פעל לסדר עבודה לאב הבית עידן. "מר נתניהו עצמו אמר לי 'למה דבר לא זז עם הנושא של עידן?' אמרתי שארנון לא רוצה, אז הוא אמר שפאקר ו'אני מוכן לוותר על הסיגרים בשבילו'", סיפרה. "למשל בנושא הוויזה (לארה"ב), כשארנון היה מאוד מודאג בנושא הוויזה נתניהו דיבר איתי. נתניהו שואל 'למה הוא כל כך מודאג'".

"שרה שאלה אותי אם הבאתי שמפניות"

"הייתי פוגשת המון את שרה כשהיינו מביאים שמפניות", ציינה קליין. "היו לה בקשות והיא הייתה רוצה לראות אותי בחדר שלה בבלפור. היא שאלה אותי אם הבאתי שמפניות, אמרתי שלא. דאגתי כי ראיתי שיש הרבה תקשורת. לדבריה, "כשהיינו מביאים, היינו לפחות מביאים שני ארגזים".

09:56: בשלב זה קליין החלה להעיד על הקשר בין מילצ'ן, פאקר לזוג נתניהו ועל המקרה שבו נרכש בית עבור פאקר בקיסריה, בצמוד לבית נתניהו: "נתניהו פנה קודם כל לארנון ואמר שיש בית צמוד אליו. ארנון אמר - אני לא צריך בתים, אבל שג'יימס יקנה".

לדבריה, "ארנון ואמנדה היו נוסעים גם לירושלים, לבלפור. באיזשהו שלב היא התעייפה וקטעה את הנסיעות שלה. הם גם היו באים אלינו, לבית ינאי. היו גם פגישות שארנון עשו בדירה בהרצליה בלי שרה. השפית לימור הייתה מבשלת גם שם. היינו יושבים איתם במטבח כשהיא הייתה מבשלת".

על הקשר בין פאקר לנתניהו, העידה: "ארנון יזם ארוחת ערב. ג'יימס התאהב בנתניהו, באמת התאהב, הוא אמר שהוא האיש הכי מרשים בעולם, הוא מאוד העריץ אותו". לדבריה, פאקר אמר: "כל מה שהם מבקשים - לתת".

09:40: נציג הפרקליטות, ד"ר אלון גילדין, ביקש מקליין לספר על הקשר בין מילצ'ן לג'יימס פאקר. לדבריה, "ארנון הכיר אותו כבר כנער. באיזשהו שלב כשהאב נפטר ארנון הציע באמת בנדיבות לקנות את המניות של האבא במחיר מאוד הוגן, והוא אמר שלא ישכח לו את זה לעולם. ארנון גדול ממנו בשנים רבות, לא האב הרוחני שלו אבל שמר עליו".

קליין תיארה את פאקר: "איש מדהים, איש טוב, קצת שברירי אבל איש טוב. שני מטר גובה של טוב לב. ארנון הפגיש אותו עם בוז'י הרצוג ועם כל מיני אנשים כדי שיכיר את המדינה. מאז הצטלבו דרכינו של כולנו. ג'יימי הגיע לעיתים תכופות מאוד, יותר ממה שארנון היה בארץ. מרגיש שזה ממש המולדת שלו, רוצה להיות יהודי. הוא דמות מיוחדת, קיצונית לכל הכיוונים".

מעון נתניהו בקיסריה (ארכיון) (צילום: חדשות 2, החדשות12)
ביתו של נתניהו בקיסריה. קליין: פאקר רכש דירה בסמוך | צילום: חדשות 2, החדשות12

קליין מספרת שבשלב מסוים היא החלה לעבוד אצל פאקר במקביל לעבודה עבור מילצ'ן. לדבריה, "אם אצל מילצ'ן זה 22 שעות ביממה, אצל פאקר אם היו 26 שעות ביממה - אז זה היה גם 26 שעות. באיזשהו שלב הוא גם הגיע לפה מאוד חולה, לא אכנס לעניינים של חיסיון רפואי. זה דרש עבודה מסביב לשעון, לא עזבנו אותו".

09:20: קליין מספרת בעדותה על עבודתה מול איש העסקים ארנון מילצ'ן: "מסיום שירותי בצבא עברתי לחברה בבעלותו של ארנון מילצ'ן. נישאתי, הקמתי משפחה, הכול בחברתו של ארנון. התחלתי לעבודב-1.10.1986. בסוף 2008 ארנון מכר את החברה, והיה לי ברור שאני נשארת עם ארנון, לא עם החברה. העיסוק היומיומי שלי הוא בנקים, חשבונות, אני מלווה את ארנון, מלווה את המשפחה, כל 'פיפס' שיש, עשרות טלפונים יומיומיים".

קליין המשיכה: "אנחנו מקיימים פה מערך שלם של הנהלת חשבונות כי יש לנו הוצאות של אדם פרטי כמו חברה. אני מטפלת בכל ההוצאות, בכל כוח האדם שלנו בבית - בעורך דין, במנהלי הבית, בנהג, בעוזרות, וגם בדברים האחרים שיש לו והוא צריך את עזרתי. בסיוע של לקשר בין כולם, לתאם פגישות. ממש ככה. כל דבר שזז - הדס.

בנימין נתניהו וארנון מילצ'ן (צילום: חדשות)
נתניהו ומילצ'ן | צילום: חדשות
משפט נתניהו: הדס קליין (צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90)
הדס קליין בבית המשפט | צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90

"יש לנו מנהלי בית, בית בבית ינאי שהוא בעצם 6-5 בתים על שטח אדמה. כמו אחוזה כזו. צריך לנהל אותה, יש לנו אב בית, עוזרות סביב השעון, נהג. כיום יונתן חסון. אין לו עבודה בלהסיע, אז הוא מנהל את הבתים ומתחזק אותם עם צוות אנשי מקצוע שעמדו לרשותנו כל השנים. יש לנו גם דירה אחת בהרצליה. אנחנו רק מתחזקים אותה.

"ארנון היה מגיע בתקופות הקיץ. הוא היה מגיע לישראל בחודשי הקיץ, הוא מאוד אוהב את השמש. זה אומר שאני לא רואה את הבית שלי, 24 שעות שם. ארנון אוהב לישון בשעות יותר מאוחרות. אנחנו שם כל הזמן.

"הוא מגיע לרוב גם לקראת דצמבר, המשפחה של אמנדה רעייתו היא מדרום אפריקה, לכן הם היו באים לכאן סביב דצמבר. וסביב דצמבר בחגים הנוצריים הם היו טסים למשפחה של אמנדה בדרום אפריקה. קבוצת הזמן המירבית שהם היו כאן זה קיץ ודצמבר בערך וגם לפעמים בפסח, לפעמים בחגים. אנחנו בונים את החופשים שלנו אך ורק לפי הזמנים של ארנון.

"אנחנו ממש משפחה. הבת שלי הקטנה הייתה מתארחת שם בקביעות. ממש משפחה. יש לי אהבה גדולה אליו. לפני עידן הקורונה, טסתי אליו המון. מאז שהחלה הקורונה לא נסעתי אבל אנחנו בקשר תמידי, גם אם היו הבלחות של כמה חודשים של מתח בינינו. במרבית הדברים אנחנו כל הזמן ביחד ובטוב".

תיק 1000: מטרת הפרקליטות וגרסת נתניהו

לפי האישום בתיק 1000, נתניהו ורעייתו קיבלו טובות הנאה, שעיקרן קופסאות סיגרים ומארזי שמפניות, מאנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר, בזיקה לתפקידו ובמענה לבקשות ודרישות. היקף טובות ההנאה מוערך בכתב האישום בכ-690 אלף שקלים ונטען שהן הפכו למעין "קו אספקה". עוד נכתב כי נתניהו פעל לטובת מילצ'ן במסגרת תפקידו בכמה הזדמנויות, תוך ניגוד עניינים חריף. נתניהו נאשם בתיק זה במרמה והפרת אמונים.

המטרה של הפרקליטות, באמצעות עדותה של קליין, תהיה בין היתר לשמוט את הקרקע מתחת לטענה של נתניהו שהמתנות ניתנו על רקע חברי בלבד. התביעה תנסה להוכיח שמדובר היה במעין "קו אספקה רציף" של מתנות שהועברו ממילצ'ן לנתניהו בעקבות דרישות, הפצרות ואף צעקות. עוד תנסה הפרקליטות לבסס את המודעות והמעורבות של נתניהו גם בנוגע למתנות שניתנו לרעייתו.

מעון רה"מ בבלפור, ירושלים (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

מנגד, הסנגורים של ראש הממשלה לשעבר ישימו דגש על הקשרים החבריים בין מילצ'ן לנתניהו, שהתעצמו לדבריו דווקא לאחר שהפסיד בבחירות בשנת 1999. עוד הם יטענו שקליין מפריזה בנוגע לכמות המתנות שניתנו. לגבי הסיגרים, הם יציינו שמילצ'ן מדי פעם הביא לנתניהו סיגרים במסגרת הקשר החברי ביניהם ושהפרקליטות מציגה כמויות מופרזות שמתפרסות על פני 5 שנים. לגבי השמפניות והתכשיט שניתן לגברת נתניהו - ההגנה תטען שלנתניהו אין קשר לכך ושככל שהמתנות ניתנו, זה לא היה בזיקה לתפקידו של נתניהו.

קליין פתחה את קבוצת העדים הראשונה בתיק 1000. היא אמנם תישאל גם על הפעולות השלטוניות שנתניהו ביצע לפי כתב האישום עבור מילצ'ן, אך עיקר העדויות בקבוצה הזאת עוסקות באספקת המתנות. מדובר בקבוצה של כ-15 עדים שבסופה מתוכנן להעלות לדוכן העדים גם את מילצ'ן.

העדות של קליין צפויה להימשך כ-13 ימי דיונים. מדובר בעדות קצרה ביחס לעדויות המרכזיות ששמענו בקבוצת העדים הראשונה בתיק 4000 - כלומר העדויות של חפץ, פילבר וישועה.