דרמה במשפט זדורוב: השופט אשר קולה דחה היום (חמישי) את בקשת הפרקליטות להקפיא את הדיונים בתיק עד להבהרת דבריו. "למען הסר ספק וכל עוד לא תהיה מניעה חוקית המשפט יימשך כסדרו", הבהיר השופט. בקשת הפרקליטות הגיעה בתגובה לאמירות של ראש הרכב השופטים במשפט זדורוב, השופט אשר קולה, במהלך הדיון שלשום. ההודעה נמסרה על דעתו של פרקליט המדינה עמית איסמן.

בהודעה מטעמה מסרה הפרקליטות: "המאשימה מבקשת לדחות מכל וכל את טענותיו הקשות של כבוד אב בית הדין, המצטרפות לאמירות אחרות כלפי נציגי המאשימה". שלשום ביקש השופט קולה מנציגי הפרקליטות להביע בו אמון או לבקש לפסול אותו. עוד אמר השופט קולה כי מתנהל נגדו קמפיין שלם בתקשורת וכי "נעשו כאן דברים שאסור שייעשו במדינה מתוקנת".

בפרקליטות ציינו בתשובתם כי הליך של מתן "הודעת אמון בשופט" אינו מוכר. לדבריהם "אין יסוד בדין או בכל מקור סמכות אחר" להליך כזה. עוד ציינה הפרקליטות כי האמירה של השופט קולה המרמזת על מעשים לא חוקיים "אינה יכולה להיוותר בערפל". לכן ביקשה הפרקליטות לבטל את שני הדיונים הקרובים עד להבהרת הדברים.

תשובת הפרקליטות מגיעה לאחר שאתמול פנה שופט בית המשפט המחוזי בנצרת ואב בית הדין במשפטו החוזר של רומן זדורוב לנציגי הפרקליטות והפציר בהם: "או שתביעו בי אמון או שתבקשו לפסול אותי". אתמול אמר גורם בכיר בפרקליטות כי "אנחנו עדיין לומדים את משמעות ההתבטאות של השופט". הוא הסביר כי "סביר להניח שמחר בדיון הפרקליטות תחזיר את הכדור לשופט עצמו. הם לא יביעו בו אמון מלא וגם לא ידרשו ממנו לפסול את עצמו".

רומן זדורוב (צילום: דויד כהן, פלאש 90)
"להקפיא את הדיונים עד להבהרת הדברים". זדורוב בבית המשפט, השבוע | צילום: דויד כהן, פלאש 90

הדברים באים על רקע התכתשויות שונות בין השופט קולה לפרקליטות. אחת מהאמירות הנחרצות ביותר שלו נשמעה דווקא במהלך דיון טכני, שנערך בסוף אחד מימי העדות של זדורוב. "אם יש ספק אין ספק, והספק הזה פועל או אפילו גם בלי שיהיה ספק, הספק הזה פועל לטובת ההגנה, לא לטובת התביעה. יש אלף ואחד דברים שהם בעייתיים מאוד, אני אומר את זה, לא מתבייש לומר את זה, נכון לרגע זה הם קשים מאוד מבחינת התביעה, קשים מאוד", אמר קולה לפרקליטות.

ככל שהלכו והתקדמו החקירות והדיונים האינטנסיביים, עלה המתח בין השופטים לנציגי התביעה. הדברים הגיעו לשיא ביום השני לחקירה הנגדית של זדורוב, כשהחל ויכוח סוער בין עו"ד מיטל חן רוזנפלד מצוות הפרקליטות לבין השופט אשר קולה. הרקע לוויכוח: שאלה של התובעת לזדורוב. השופטים קטעו את התובעת, סיפקו הסבר אפשרי והיא מצידה זעמה וטענה שהם מחבלים בעבודתה.