בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות והרשיע היום (חמישי) פה אחד את אבירם זגורי ברצח רותם הרוש ז״ל, במהלך מסיבת יום הולדתו בשנת 2018.

לפי בית המשפט, במהלך מסיבת יום הולדתו ה-21 שקיים הרוש בביתו בבאר שבע בנובמבר 2018, הסתכסך זגורי עם חברו של המנוח, אדם מסרוגה, והחליט לרצוח אותו. זגורי עזב את המסיבה, התחמש ברובה קרלו מאולתר, חזר לאירוע וארב למסרוגה ליד הבית.

בית המשפט קבע עוד כי זגורי שלף את הרובה וירה לעבר מסרוגה מספר כדורים שפגעו במרכז גופו, וכדור נוסף פגע בירכה של אימו של המנוח, שניסתה לעצור את הנאשם. לאחר מכן, החל הנאשם להימלט עם שותפו, נאור, ובעוד המנוח רודף אחריו - הסתובב הנאשם וירה בראשו של הרוש, ומותו נקבע במקום. זגורי נמלט מהזירה והסתתר בבית דודתו, עד שנתפס ונעצר שם כעבור כשבוע.

בית המשפט המחוזי דחה את גרסתו של הנאשם, שטען כי לא נכח בזירה בעת הירי, וקבע שהיא שקרית ואינה אמינה. כמו כן, ציין בית המשפט בהכרעת הדין כי ״מכלול הראיות לא מותיר ספק סביר לגבי אמתותו של התרחיש המתואר בכתב האישום״. מלבד ההרשעה ברצח, הורשע זגורי בכל העבירות הנוספות שיוחסו לו בכתב האישום - נסיון רצח, חבלה בכוונה מחמירה ונשיאה והובלת נשק. כמו כן, שותפו של זגורי, נאור מירשוילי, הודה בחלקו בפרשה, ונגזרו עליו 14 שנים לריצוי בפועל במסגרת הסדר טיעון.