החשד לניצול מיני בעמותת ההכנה לצבא: 2 מתלוננות נוספות הגיעו היום (רביעי) לתחנת משטרה בירושלים ומסרו עדות המחזקת את החשד לפיו יוסף אוחיון ניהל קשרים אסורים עם חניכות שהיו תחת מרותו.

יוסף אוחיון, החשוד שביצע עבירות מין בנערות (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
יוסף אוחיון, החשוד כי תקף מינית נערות, מובא לבית המשפט | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

השבוע חשפנו לראשונה ב-N12 כי לפי חשדות המשטרה, אוחיון חשוד במעין ניהול כת שמבסגרתה ביצע עברות מין סדיסטיות בקטינות. על פי החשד, במהלך פעילות העמותה שעוסקת בהעצמת בני נוער ובהכנתם לשירות הצבאי, יצר החשוד קשרים עם חניכות וניצל את קרבתו אליהן, תוך מצג שווא אודות עברו הצבאי.

אוחיון, תושב ירושלים בשנות ה-40 לחייו, ידוע בסביבת מקורביו ומתאמניו כאישיות משפיעה – מעין גורו של ממש. הפרשה מסעירה את ירושלים כאשר הורים רבים זועמים ואומרים כי התריעו בפני מערכת החינוך על החשדות נגדו, ובכל זאת הומשך שיתוף הפעולה עמו.

עו"ד נגה ויזל (צילום: ענת ביטוי)
עו"ד נגה ויזל | צילום: ענת ביטוי

מאידך, מספר חניכים של אוחיון בעמותת אריות יהודה פתחו קבוצה ובה הביעו את תמיכתם במנכ"ל החשוד, שמעצרו הוארך בינתיים עד ליום שלישי. "לאחר שנים רבות שיוסף מלווה אותנו ודאג לכל אחד ואחת מאיתנו...זה הזמן שלנו להיות פה בשבילו ולדון אותו לכף זכות את שיוכח אחרת", נכתב בתיאור קבוצת הוואטסאפ שפתחו לשם כך. "אנחנו משפחה ומשפחה לא מפקירים".

על פי החשד, אוחיון עושה מניפולציות על הנערות שבהן פגע לכאורה. במסגרת קורסי ההכנה לצבא, שילב החשוד לימודי קבלה והעצמה פיזית ומנטלית לילדים בגילאים מוקדמים מאוד: גילי 14 ולעיתים אף פחות. על פי החשד אוחיון נהג לקיים עם הנערות יחסי מין ויחסי מרות סאדיסטיים-מזוכיסטיים. כמו כן, החשוד ביצע לכאורה יחסי מין עם בנות שסרו למרותו במרתף השייך לעמותה.

עורכת הדין נגה ויזל, מומחית לייצוג חשודים בעבירות מין המייצגת את החשוד אמרה: "מדובר בבחור צעיר שהקים בעשר אצבעותיו עמותה לתפארת שפועלת בקרב בני נוער לפני גיוס לצה"ל. במהלך השנים סייע מרשי למאות ואף לאלפי בני נוער גם כאלו בסיכון והפך את עתידם לוורוד יותר. הדברים עדיין בחקירה, וצר לי שבית המשפט התיר לפרסם את שמו של מרשי ובכך הוא פגע במתלוננים שחלקם נחשפו כבר בכלי התקשורת וברשתות החברתיות, מרשי מכחיש מכל וכל את האירועים המיוחסים לו".