יוסף אוחיון, מנכ"ל עמותת ההכנה לצבא אריות יהודה נעצר בחשד שביצע עברות מין חמורות בקטינות שאימן – כך אנו פרסמנו היו (שני) לראשונה. החשוד, תושב ירושלים בשנות ה-40 לחייו, ידוע בסביבת מקורביו ומתאמניו כאישיות משפיעה – מעין גורו של ממש.

על פי החשד, אוחיון עושה מניפולציות על הנערות שבהן פגע לכאורה. במסגרת קורסי ההכנה לצבא, שילב החשוד לימודי קבלה והעצמה פיזית ומנטלית לילדים בגילאים מוקדמים מאוד: גילי 14 ולעיתים אף פחות. על פי החשד אוחיון נהג לקיים עם הנערות יחסי מין ויחסי מרות סאדיסטיים-מזוכיסטיים. כמו כן, החשוד ביצע לכאורה יחסי מין עם בנות שסרו למרותו במרתף השייך לעמותה.

כמה מהמתלוננות כבר מסרו את פרטיהן במשטרה, היחידה ללחימה בפשיעה של מחוז ירושלים פתחה בחקירה סמויה. עם הפיכת החקירה הסמויה לגלויה, מנכ"ל העמותה נעצר על ידי בלשים בביתו והועבר לטיפול החוקרים. במשטרה מתירים לפרסם כי אוחיון יצר קשרים עם חניכות וניצל את קרבתו אליהן, תוך מצג שווא על אודות עברו הצבאי והמקצועי - ובכך רכש את אמונן. מעצרו הוארך ב-7 ימים.

יוסף אוחיון, החשוד שביצע עבירות מין בנערות (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
יוסף אוחיון, מנכ"ל עמותת אריות יהודה | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

חלק מבני הנוער בחרו לספר להוריהם על המתרחש - ואלה הגיבו בתדהמה. הורים הזועמים התקוממו נגדו והגישו תלונות. אלה לא התקדמו בשלב זה בגלל מעגל השתקה שלכאורה נוצר סביב המנכ"ל. עוד עולה חשד כי אוחיון היה במגעי שיתוף פעולה עם משרד החינוך והשתלבות במוסדות חינוך גדולים בירושלים וסביבתה.

לא להאמין שהזוועות האלו התרחשו לכאורה בקודש הקודשים ובסביבה שאמורה לחנך לערכים ולדרך ארץ", מסרה יו"ר נעמת חגית פאר בתגובה לחשיפת N12. "נדרשת כאן לא רק חקירה משטרתית, אלא במקביל גם תחקור פנימי של כל הגופים שהיו בקשר עם העמותה ועם המדריך כדי לנסות ולהבין איך דבר כזה קורה. יש לנתץ את מנגנון ההשתקה שלכאורה קיים פה".

עורכת הדין נגה ויזל, המייצגת את החשוד, אמרה: "מדובר בבחור צעיר שהקים בעשר אצבעותיו עמותה לתפארת שפועלת בקרב בני נוער לפני גיוס לצה"ל. במהלך השנים, סייע מרשי למאות ואף לאלפי בני נוער, גם כאלו בסיכון, והפך את עתידם לוורוד יותר. הדברים עדיין בחקירה, אך צר לי שבית המשפט התיר לפרסם את שמו של מרשי ובכך הוא פגע במתלוננים שחלקם נחשפו כבר בכלי התקשורת וברשתות החברתיות. מרשי מכחיש מכל וכל את האירועים המיוחסים לו".

אם ידוע לך במי מדובר ו/או נפגעת מדפוסי פעולה דומים - ניתן לפנות אליי דרך המספר: 052-307-4799 או באמצעות המייל: Advad@ch2news.tv

דרור - מוגנות מינית לצעירים דתיים - מפרסמים 4 מספרי סיוע:

תהל מרכז הסיוע לציבור הדתי: 2511*
קו הסיוע לנשים: 1202
קו הסיוע לגברים: 1203
צ'אט סיוע אנונימי בווטסאפ: 052-836-1202