ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הגיש לאחרונה לבית המשפט את רשימת העדים בתביעת לשון הרע שהגישה נגדו משפחת נתניהו, שיוכיחו לדבריו את טענתו כי הם "חולי נפש". עם זאת, במסמך שהוגש לבית המשפט צוין כי חלק מהשמות המופיעים בו סירבו להעיד, ולא עם כולם עלה בידו של אולמרט או מי מטעמו לשוחח לפני הגשת הרשימה. 

בנימין נתניהו באולם בית המשפט, לפני עדות שלמה פילב (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
ראשי מל"ל ושב"כ התבקשו להעיד נגדו בתביעה. נתניהו | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בין העדים שלדברי אולמרט יוכיחו את טענתו, נמצאת ד"ר מרים אדלסון, רופאה במקצועה ואלמנתו של שלדון אדלסון ז"ל, שהייתה חברה קרובה של הזוג. אדלסון, על פי המסמך, יכולה להעיד על אירועים שונים בהם נכחה וחזתה ב"התנהגויות והתבטאויות", מהן הסיקה שהזוג נתניהו סובל מ"הפרעות נפשיות" לכאורה. עוד היא התבקשה להעיד על מה שכינתה "השיגעון של מר נתניהו עם המדיה", ובין היתר אודות דברים שאמרו לה חברים לשעבר של הזוג נתניהו, על הסיבות שבגינן הם לא רוצים להיות איתם בקשר.

על פי המסמך, עד נוסף הוא ראש המל"ל והיועץ לביטחון לאומי של נתניהו לשעבר, פרופסור עוזי ארד. לפי המסמך  הוא יכול להעיד על אירועים בהם נכח וחזה בהתנהגויות של ראש האופוזיציה, שהעידו על "בעיות נפשיות קשות" שלו, לכאורה. 

שרה ובנימין נתניהו הגיעו לבית המשפט (צילום: N12)
תבעו את אולמרט על סך 837 אלף ש"ח. בני הזוג נתניהו | צילום: N12
משפט נתניהו נגד אולמרט (צילום: N12)
הגיש את רשימת העדים לבית המשפט. אולמרט | צילום: N12

שם נוסף ברשימה שהוגשה לבית המשפט הוא ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין, ששימש בתפקיד בזמן כהונתו של נתניהו כראש ממשלה. הוא יתבקש להסביר מדוע טען שנתניהו מונע מ"משיחיות" בזמן כהונתו. יועץ התקשורת של משפחת נתניהו לשעבר, ניר חפץ, מופיע גם הוא ברשימת העדים שהגיש אולמרט.

ברשימה שהגיש אולמרט לבית המשפט מופיע גם שמו של אב הבית לשעבר במעון רה"מ מני נפתלי. עוד מופיעה ברשימה עובדת במעון ראש הממשלה, שעבדה עם משפחת נתניהו במשך למעלה משנה. על פי המסמך, היא נכחה באירועים "קיצוניים ואפילו אלימים" בהם התנהגה שרה נתניהו כמי שמצויה לכאורה ב"התקף פסיכוטי".

 

ניר חפץ לאחר סיום העדות בבית המשפט (צילום: N12)
גם הוא ברשימה. ניר חפץ | צילום: N12

מי שעוד מופיעים ברשימת העדים שהגיש אולמרט לבית המשפט הם בני משפחת נתניהו עצמם – ראש האופוזיציה נתניהו, שרה נתניהו, ויאיר נתניהו. המסמך שהגיש אולמרט לבית המשפט מונה 18 שמות. כזכור, משפחת נתניהו תובעת מאולמרט 837 אלף שקלים, לאחר שכינה אותם בשני ראיונות "חולי נפש". מנגד, אולמרט לא התחרט על דבריו ואף טען בכתב ההגנה שלו ש"חולה נפש זה לא כינוי גנאי".

עורך הדין של אולמרט, אמיר טיטנוביץ'
אמיר טיטנוביץ, עורך דינו של אולמרט

בכתב התביעה שהוגש במאי 2021  טוענים סנגורי משפחת נתניהו כי האמירות בוצעו "באופן מתועב וציני" ו"מתוך כוונה להשפיל, לבזות, לעשות מטרה ללעג ולבוז בעיני הציבור" לבני המשפחה. עוד נכתב כי אולמרט מנסה "לפגוע בתובעים ולרמוס את שמם הטוב בפומבי מתוך קנאה ותסכול עמוקים, זדון ורשעות לשמה". בתביעה מתעקשים כי לא ניתן לפרש את הדברים שאמר אולמרט כ"עגה או כרצון להקניט".