הטרגדיה ברמת גן: בית המשפט האריך היום (שני) ב-4 ימים את מעצרו של החשוד ברצח יוסף יוספיה ז"ל, אבי חתנו שעל פי החשד ירה בו למוות במעלית בית המשפחה לפני כשבועיים. החשוד מסר גרסה חדשה שלו לאירוע, וסיפר במשטרה שלא ידע שהאקדח עובד ושלא התכוון להרוג את הקורבן אלא שהכדור הקטלני נורה בטעות במהלך עימות פיזי ביניהם במעלית. עוד סיפר שכשראה שיוסף ז"ל נפגע – החליט להרוג את עצמו.

החוקרים שאלו את החשוד למה הוא בא עם נשק לאבי כלתו, והוא השיב: "הבן שלי סובל מדיכאון כבר חודשיים מאז שאשתו לקחה את ילדיו והלכה לבית הוריה. התחננתי כמה פעמים שייתנו לבן שלי לראות את נכדיי, בגלל זה הגעתי לשם. במעלית, כשהוא ראה את האקדח, התחיל להקניט אותי: 'מה פתאום, אתה יודע לירות בכלל?', 'תדרוך, בוא נראה אותך יורה בי', ואז היה עימות פיזי ופתאום שמעתי יריות".

יוסי יוספיה הסב שנרצח בר"ג (צילום: באדיבות המשפחה)
"ראיתי שיוספיה גוסס מולי" | צילום: באדיבות המשפחה

במשטרה סבורים שלאחר התקרית במעלית הוא ירה לכיוון הדלת של בית המשפחה, אך הוא מכחיש בתוקף. "מיד אחרי שראיתי שדם התחיל לזלוג, ברגע שהבנתי שכדור פגע ביוספיה, רציתי להתאבד – ניסיתי לירות בעצמי", מסר במשטרה. לגרסתו, זה הכדור שפגע בדלת של בית המשפחה: "לא יריתי לעבר נכדתי ולעבר כלתי, השתגעתם? פשוט ראיתי שיוספיה גוסס מולי, מול העיניים שלי, וניסיתי להתאבד". במשטרה עדיין מייחסים לו חשד לירי לעבר בני המשפחה, על אף הגרסה שלו: הוא חשוד ברצח של יוסף יוספיה וגם בניסיון רצח של בני המשפחה.

עורכי הדין גיא מימון וענת לביא אזולאי (צילום: חדשות 12)
עורכי הדין גיא מימון וענת לביא אזולאי | צילום: חדשות 12

במסגרת החקירה עדיין מנסים להבין מהיכן קיבל את הנשק. המשטרה עצרה חשוד מחדרה, חברו של החשוד המרכזי, ושלשום קיימה ביניהם עימות שבו הטיח הסב העצור: "אתה הבאת לי את הנשק שלי, אמרת שהוא ענתיקה ואפילו לא יורה וסמכתי עליך". החבר שחשוד בסיוע התבצר בעמדתו: "מה פתאום? לא נתתי לך שום נשק".

עורכי דינו גיא מימון וענת לביא אזולאי, שמייצגים אותו בבית המשפט, אמרו ל-N12: "מרשנו מוסר גרסה סדורה, משתף פעולה, עומד על דעתו שלא התכוון לירות במנוח – בוודאי ובוודאי שלא בבני משפחתו".