ראש האופוזיציה בנימין נתניהו הגיע הבוקר (שני) להמשך החקירה הנגדית של עד המדינה שלמה פילבר בבית המשפט, ובכניסה לאולם הדיונים אמר "זה מה שנקרא In your face", בהתייחסו לבקשת הפרקליטות לתיקון כתב האישום נגדו.

פרקליטו של נתניהו, עו"ד בן צור אמר כי הם עדיין לא ערוכים להתייחס לבקשת הפרקליטות: "אנחנו רוצים מספר ימים כדי להכין תגובה מסודרת".

משפט נתניהו (צילום: יוסי זמיר, גלובס)
נתניהו בבית המשפט | צילום: יוסי זמיר, גלובס

בחקירתו הנגדית של פילבר עסקו בפגישותו עם קמיר ועם אלוביץ'. עו"ד בן צור הקרין קטע של אלי קמיר שבו הוא מכחיש בתוקף שפילבר אמר לו שהוא בא לאחר הפגישה עם נתניהו. פילבר ענה לשאלת בן צור: "אמרתי שאת שינוי המדיניות כלפי בזק הצגתי בפני המשרד לפני הפגישה עם נתניהו".

עו"ד בן צור: "אתה פוגש את קמיר - שיח ענייני ומקצועי. זה תיאור שלך ושגם מתאים לתיאור של קמיר. כלומר, שני אנשים לא מתואמים, מתארים בספונטניות את הפגישה באותה דרך". פילבר: "כשאני בא לשם אני בא בתחושה שאני לא בא לבד אלא עם גיבוי (מנתניהו)". עו"ד בן צור: "זה זיכרון שלך עכשיו של הפגישה ביוני 2015?", פילבר: "זה הזיכרון שלי מהעדויות שנתתי".

משפט נתניהו (צילום: יוסי זמיר, גלובס)
נתניהו בבית המשפט | צילום: יוסי זמיר, גלובס

השופט בר-עם שאל את פילבר: "יש לאדוני נתון, עובדה שאינה מבוססת על ההיגיון?". פילבר השיב: "הפגישה המדוברת, פשיגת הנחייה - אני זוכר אותה כזיכרון צילומי. לא זוכר מתי, זוכר שהתרחשה". עו"ד בן צור אמר לפילבר: "אתה כל הזמן מנסה לפגוע בנתניהו בתוספות כאלה ואחרות כי אתה רוצה להגן על עצמך". 

הפרקליטות הגישה אתמול בקשה לבית המשפט המחוזי בירושלים לשנות את ניסוח סעיף 64 שנוגע למועד "פגישת ההנחיה" בכתב האישום בתיקי האלפים, זאת בעקבות המהלומה שספגה בחקירה הנגדית של עד המדינה ומנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר. כזכור, ההגנה הצליחה להוכיח בבית המשפט כי מועד הפגישה שנכתב בכתב האישום אינו מסתדר עם הראיות שהוצגו.