אחרי ביטול מצעד הגאווה בנתיבות בשל איומים ברצח, ומחשש לפגיעה בחייהם - המשטרה הודיעה היום (חמישי) כי היא אוסרת גם את קיום הפגנת התמיכה בחברי הקהילה הגאה בנתיבות, שתוכננה להתקיים הערב ברחבת העירייה. המשטרה טוענת כי הסיבה לביטול נובעת בשל "אירועים אחרים המתוכננים באותו המועד באזורים אלו ומתוך רצון לשמור על שלום וביטחון הציבור". אולם, מסמך שהגיע לידי N12 מעיד אחרת - קיימת סכנה ממשית לשלומם של המשתתפים.

בהודעתה הרשמית של המשטרה, נכתב כי הסיבה לביטול ההפגנה היא מאחר שבמקום מתקיימים אירועים אחרים המתוכננים באותה השעה. "לאור אירועים אחרים המתוכננים באותו המועד באזורים אלו ומתוך רצון לשמור על שלום וביטחון הציבור, העבירה משטרת ישראל למארגנים שתי חלופות לקיום המחאה בכניסות לעיר". במסמך מצוינים שני מיקומים חלופיים לקיום המחאה בנתיבות: כיכר הכניסה לעיר או רחבת עפר הממוקמת בסמוך לעיר. 

בניגוד לנאמר באופן רשמי, הסיבה היחידה בגינה בוטלה המחאה היא החשש הממשי לשלומם של חברי הקהילה הגאה - ולא קיום אירועים אחרים באותו המקום. "בהתאם למידע המצוי ברשות המשטרה ובהתאם להערכת המצב, נמצא כי קיימת ודאות קרובה לפגיעה קשה ורצינית בשלום הציבור ובסדר הציבורי במקום בו הינכם מבקשים לבצע את המחאה", נכתב במסמך.

נכון לעכשיו, במשטרה מסרבים למסור האם נפתחה חקירה נגד אותם גורמים המאיימים על קיומו של המצעד, ומסכנים את ביטחונם של משתתפי המחאה.

איומים על אמו של אחד ממארגני מצעד הגאווה בנתיבות
קליע שנשלח לאמו של אחד ממארגני מצעד הגאווה בנתיבות

אמש, הודיעה האגודה למען הלהט"ב כי תקיים הפגנת תמיכה בחברי הקהילה הגאה בנתיבות בעקבות האיומים ברצח. יו"ר האגודה למען הלהט"ב, הילה פאר, אמרה: "איום ברצח על אחד מאיתנו, הוא איום על כולנו. אנחנו לא נוותר על הזכות לחיות בביטחון, בגאווה ובלי פחד בנתיבות ובכל הארץ. מול האלימות והאיומים ברצח, כולם מחויבים להשמיע קול גדול ולפני המקרה הבא. אנחנו ניהיה שם כדי להביע תמיכה בחברי הקהילה שלנו מנתיבות".

משטרת ישראל מסרבת להגיב לדברים.