מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר העיד היום (שני) במשפט נתניהו במסגרת החקירה הנגדית של הפרקליטות. נציגת הפרקליטות, עו"ד תירוש, חקרה אותו בעיקר בקשר לקבלת ההחלטות סביב ההפרדה המבנית של חברת בזק - מהלך בעל חשיבות כלכלית לבעל השליטה לשעבר שאול אלוביץ'. פילבר אישר את עדותו במשטרה ששיקול הדעת שלו זוהם – ושהנחיית נתניהו גברה על השיקולים המקצועיים.

בחקירתה, הפרקליטות ניסתה להראות שפילבר קידם את ההפרדה המבנית של בזק בהנחיית נתניהו. בתקופה שהנושא הזה נידון, הנגבי כיהן כשר התקשורת. "שאול אלוביץ' אמר לי שיש לי גיבוי, ושאעשה את זה", העיד פילבר. "אני אמרתי: 'יש לי שר, אין מצב שאני עושה בניגוד לעמדת השר'".

אלוביץ', נכנס, בית, משפט, נתניהו, בנימין, ביבי (צילום: n12)
שאול אלוביץ' | צילום: n12

בשלב הזה, עו"ד תירוש שאלה: "מה הכוונה 'יש לך גיבוי'"? פילבר השיב: "כשהוא אמר את זה, אני מבין בצורה הכי ברורה שאם זה לא השר שלי, הוא מתכוון למישהו מעל השר שלי, שזה רה"מ".

מלבד החקירה הזו, פילבר גם אישר את עדותו במשטרה שלמרות שבנושא ההפרדה המבנית היו שיקולים מקצועיים, הנחיית נתניהו גברה עליהם. זו העדות במשטרה שפילבר אישר: "הרבה מאוד מהמהלכים שעשיתי, עיקר המשקל שלהם היה מקצועי, אבל שיקול הדעת זוהם במידה מסוימת בגלל שהיה ברור שבסוף חייבים להגיע לתוצאה חיובית עם בזק".

בנימין נתניהו באולם בית המשפט, לפני עדות שלמה פילב (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
בנימין נתניהו באולם בית המשפט, לפני עדותו הראשונה בביהמ"ש של שלמה פילבר | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בתחילת יום הדיונים, פילבר ריכך שוב את דבריו, הפעם ביחס להתאמת לוחות הזמנים שלו במשרד התקשורת לאלו של בזק. הוא הודה שהאיץ את התהליכים אך טען שהדבר לא נעשה בלי הליך מסודר. התובעת ‏עו"ד תירוש, עימתה אותו עם דבריו במשטרה וטענה: "תיארת את זה בצורה עדינה, ביחס לחקירות שלך. בחקירות תיארת את זה בצורה בוטה. אתה מתאר את זה בעולמות הפרוצדורה, ובחקירות תיארת את זה בעולמות אחרים של שיקול דעת פגום".