אחרי שהעידה במשפט החוזר של רומן זדורוב שנאשם ברצח תאיר ראדה ז"ל, אולה קרבצ'נקו התייחסה לכך בפעם הראשונה וכתבה היום (ראשון) בטוויטר כי "העדות נגמרה, עניתי כמיטב יכולתי, שמחה שהפרק הזה מאחוריי וכל חיי עוד לפניי".

 

 

קרבצ'נקו הוסיפה כי "כל החבר'ה ליוו אותי באהבה ודאגה, הייתי עטופה יותר ממה שסבתא מסוגלת לעטוף" והוסיף תמונה שלה ועליה כתבה "החיוך של אחרי". עדותה של קרבצ'נקו, שאינה חשודה ברצח, נשמעה בדלתיים סגורות היום וביום שלישי בשבוע שעבר. ב-1 במרץ צפוי לעלות על דוכן העדים גם זדורוב עצמו.

"תוכל לחזור לחייה לאט לאט"

קרבצ'נקו לוותה בדיונים על ידי עורכי דינה אמיר טיטונוביץ, דניאל חקלאי ותומר שוורץ. עו"ד טיטונוביץ אמר ל-N12 לאחר הדיון כי אולה חשה הקלה גדולה, והוסיף: "גם לאחר העדות, בדיוק כפי שלפניה, אנחנו סבורים שלא היה מקום להעניק מקום כל כך גדול במשפט הזה לעדות של אולה. טוב שזה מאחוריה ואנחנו מקווים שמעכשיו היא תוכל לחזור לחייה לאט לאט".

"פרקליט המדינה סגר את התיק בכבודו ובעצמו מחוסר אשמה – כלומר שום קשר לרצח", אמרו עורכי דינה לפני הדיון הראשון. "כל מה שהתחולל כאן הוא בעצם להעמיד אותה לאלפי שאלות מטעמו של הסנגור של זדורוב בפרשה שהיא לא קשורה אליה משום בחינה".

עורכי הדין טענו כי אולה "כמובן לא קשורה לרצח הנורא של תאיר ראדה", וכינו את ערבוב שמה בפרשה "עלילת דם". הם הוסיפו כי היא הגיעה להעיד בבית המשפט רק כדי לאפשר לסנגורו של זדורוב למצות את כתב ההגנה שלו וסיכמו: "אחרי תשע שנים הגיע זמן לשים סוף לכל העניין".

כבר לא א.ק

ראשי התיבות "א.ק" הגיעו לתודעה הציבורית בישראל לפני קרוב ל-6 שנים, עם יציאת הסדרה התיעודית "צל של אמת" שהתחקתה אחר פרשת הרצח של תאיר ראדה בשירותי בית הספר "נופי גולן" שבקצרין לפני קצת יותר מ-15 שנה.

הסדרה התיעודית שיצרו יותם גנדלמן, ארי פינס ומיקה תימור הציגה ארבע תזות שונות לגבי האשם ברצח ועוררה ספק גדול באשר להתנהלות המשטרה והפרקליטות בחקירה. בפרק הרביעי הוצגה קרבצ'נקו תחת ראשי התיבות "א.ק, כמי שעשויה הייתה להיות הרוצחת - אחרי שבן הזוג שלה אמר שהיא התוודתה בפניו שרצחה את הילדה.

עד מהרה נחשף שמה המלא של אולה קרבצ'נקו, שאחרי שנים בהן התמודדה עם מחלת נפש נמלטה לאוקראינה בעקבות שידור הסדרה וההד הציבורי שנוצר סביבה. "הסדרה העניקה במה לגבר אלים ומתעלל שביקש לנקום בי אחרי שהודעתי לו שאני עוזבת", סיפרה אולה בסדרה "צל כבד" ששודרה בכאן 11 ובה התראיינה תחת זהותה המלאה. "הוא הבטיח שיהרוס לי את החיים ועמד בהבטחה שלו, הלך למשטרה ובדה סיפור שם, האשים אותי במעשה הנורא מכל – ברצח". לאחרונה הגישה קרבצ'נקו תביעת בסך 5.4 מיליון שקל נגד גנדלמן ופינס וחברת ההפקות "ביצתעין", וכן נגד סנגורו של רומן זדורוב, עורך הדין ירום הלוי.

קרבצ'נקו אף טענה כי בן זוגה לשעבר א"ח אנס ותקף אותה, ובחודש אפריל פנתה לפרקליט המדינה עמית איסמן בבקשה לפתוח מחדש את התיק נגדה. "לא יודעת למה אחרי שהוא הודה בחלק ממה שהוא עשה לי הוא לא טופל", כתבה. "החקירה לא מוצתה. זה לא נותן לי שלווה. בבקשה שמע אותי".